FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 20-05-2021 13:54   Güncelleme : 20-05-2021 13:54

Vatandaşlar soruyor, “Çalış Plajı’nda çalışmalar ne zaman tamamlanacak?”

Vatandaşlar soruyor, “Çalış Plajı’nda çalışmalar ne zaman tamamlanacak?”

Vatandaşlar soruyor, “Çalış Plajı’nda çalışmalar ne zaman tamamlanacak?”

Dünyanın ve ülkemizin önemli turizm merkezleri arasında yer alan Çalış Plajı’nda bir süredir devam eden çalışmaların ne zaman tamamlanacağı merak konusu oldu. Vatandaşlar sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarda; projede hala bir ilerleme olmadığını ve bölgeden sökülen palmiye ağaçlarına ne olduğu soruyor.

Fethiye Belediyesi tarafından ihalesi yapılan, yüklenici firma tarafından çalışmaları yürütülen Çalış Plajı sahil düzenlemesi projesi; turizm sezonu yaklaşmasına rağmen tamamlanmadı. Vatandaşlar sosyal medya üzerinden Çalış Plajı’nın eski ve mevcut durumunu paylaşıp, ağaçların sökülmesine ve yolun betonla kaplanmasına tepki gösterdiler. Turistler ve vatandaşlar, sıcak hava nedeniyle denize girmek için Çalış Plajı’na gelirken; bir yandan da ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

Vatandaşlar sosyal medyadan yaptıkları paylaşımda, “Çalış  Plajı’ndan sökülen palmiye ağaçlarına ne oldu? Yaz mevsiminde hava sıcaklığı ortalama 40 derece üzerinde olacak. Böyle bir bölgede ağaçlar sökülmemeliydi. Öte yandan beton kaplamalar yapılıyor. Vatandaşlar olarak soruyoruz; bu nasıl bir mantıktır? Yetkililerden bu hususta bilgi vermelerini talep ediyoruz. Ayrıca sahilde düzenleme ne zaman tamamlanacak” ifadelerini kullandılar.