FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 20-05-2021 12:28   Güncelleme : 20-05-2021 12:28

Vatandaşlar, “Karataş Plajı’nı tertemiz görmek istiyoruz”  

Vatandaşlar, “Karataş Plajı’nı tertemiz görmek istiyoruz”  

Vatandaşlar, “Karataş Plajı’nı tertemiz görmek istiyoruz”  

MUÇEV’in tertemiz halk plajı haline getirmek için büyük emek verdiği Karataş Plajı’nda, yoğun bir çalışma yürütülüyor. Geçtiğimiz günlerde bölgede inceleme yapan CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, giriş parası alınmayacak olan plaj ile ilgili olarak şemsiye ve şezlongların ücretsiz olup olmayacağını sormuştu.

MUÇEV Muğla genelinde çöplerden atıl durumda kalan, adeta alemcilerin mekanı durumunda olan koylara yeni bir düzen getirerek, ücretsiz halk plajı çalışmalarını sürdürüyor. Karataş Plajı tamamlandığı zaman örnek bir tesis haline geleceğini belirten vatandaşlar, böylelikle çöp yığınları ve istenmeyen diğer durumların önüne geçilebileceğinin altını birkez daha çizdiler.

CHP’li Fethiye Belediyesi’nin işlettiği İnlice ve Karaot Plajları’nda şezlong, şemsiye ve otopark ücreti alındığını fişleri ile belgeleyen vatandaşlar; tuvaletleri, duşları, sahil ve çevre temizliği ile Fethiye’ye önemli bir tesis kazandırıldığını belirttiler. Konu hakkında görüşlerini aktaran vatandaşlar, “Geçtiğimiz dönemlerde burada istenmeyen görüntülerle karşılaşıyorduk. Her taraf çöp yığınıydı. Etrafta ve denizin içinde kırık şişeler vardı. Birçok kişi bu nedenle yaralandı. MUÇEV burayı halk plajı haline getirecek. Tuvaletler ve duşlar yapacak. Burada şu anda tuvalet bulunmuyor. Aynı zamanda tükettiklerini aynı yerde bırakanlara ve içtiği boş şişeleri kıranlara karşı da bir önlem olabileceğini düşünüyoruz” dediler.