FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 03-02-2021 11:58   Güncelleme : 03-02-2021 11:58

VALİ TAVLI FETHİYE’DE İADE-İ ZİYARETLERDE BULUNDU

VALİ TAVLI FETHİYE’DE İADE-İ ZİYARETLERDE BULUNDU

VALİ TAVLI FETHİYE’DE İADE-İ ZİYARETLERDE BULUNDU

 

Muğla Valisi Orhan Tavlı, iade-i ziyaretler kapsamında Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Muhtarlar Derneği, Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği, Fethiye Otelciler Birliği, Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı, İlçe Jandarma Komutanlığı, meslek odaları ve sivil toplum kuruşlarını ziyaret etti.

 

Muğla Valisi Orhan Tavlı ayrıca Şehit Özgür Gümüş’ün babası İsmail Gümüş’ü evinde ziyaret ederken; Esenköy Sentetik Futbol Sahası ve Çamköy Mahallesi’ndeki Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu inşaatında inceleme gerçekleştirdi. 

 

Muğla Valisi Orhan Tavlı, iade-i ziyaretler kapsamında Fethiye’ye geldi. Vali Orhan Tavlı ilk olarak Kaymakam Eyüp Fırat’ı makamında ziyaret etti. Vali Tavlı daha sonra beraberinde Kaymakam Eyüp Fırat ile birlikte Belediye Başkanı Alim Karaca’ya ziyarette bulundu. Vali Tavlı daha sonra resmi kurumlar, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. 

FETOB Başkanı Bülent Uysal, Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın ziyareti ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Vali Tavlı’ya Fethiye’ye ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Uysal, “Bölgedeki sorunlardan bahsettik ve bizi ilgiyle dinledi. İnşallah anlattığımız konularda özellikle turizm ile ilgili sorunlarda bizlere yardımcı olacak. Buradaki en büyük sorun aşıya ulaşmak” dedi.

Ziyaretler hakkında açıklamada bulunan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Valimiz atandığı zaman kendisini ziyaret etmiştik. Bugün bizlere iade-i ziyarette bulundular. Bu vesile ile Fethiye’nin temel sorunlarıyla ilgili kendisine bilgiler sundum. İlgili bakanlıklar ile bu sorunların çözümü konusunda destek vereceğini söylediler. Antik Tiyatro ile ilgili de bir çalışma yapılacağını ifade etti. Amintas’da bir çalışma yapılması, Fethiye kalesinin restorasyonu ilgili düşüncelerimizi aktardık. Fethiye’ye kültürel anlamda gelen turistlerin rahatlıkla gezmelerini sağlayacak bir alan oluşturulması konusunda kendisine sunumlarımızı yaptık. Körfez taramasından önce DSİ kanalları (Mut Deresi gibi) ile gelen alüvyonları engellemesinin önemli olduğunu ifade ettik. Bunlardan sonra körfezin temizlenmesiyle ilgili projeye geçilmesi gerekildiğini belirtik... Aynı zamanda tersanenin taşınmasıyla ilgili düşüncelerimizi söyledik. Kaçak inşaatla ilgili sadece Fethiye’de değil, Türkiye’de kaçak inşaatların sayısı arttı. Bakan beyin talimatıyla önümüzdeki günlerde yıkımlar başlayacak. Bunların önüne geçilmesi için 41 mahallede bütüncül bir imar planı talebinde bulunduk. Fethiye’nin en önemli 3 sorunu, bütüncül imar planı, körfezin temizlenmesi, tersanenin taşınmasıdır. Bu konularda kendilerine bilgiler aktardık. Fethiye’nin bu temel sorunlarını Fethiye Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve Bakanlıklarımız ile hep birlikte çözeriz” şeklinde konuştu.