KAVAKLIDERE
Giriş Tarihi : 01-10-2020 13:52   Güncelleme : 01-10-2020 13:52

Vali Orhan Tavlı kavaklıdere'de Stk ve Esnaf Ziyaretleri Yaptı

Vali Orhan Tavlı kavaklıdere'de Stk ve Esnaf Ziyaretleri Yaptı

Muğla Valisi Orhan Tavlı, Kavaklıdere ilçesinde Sivil Toplum Kuruluşlarını ve esnafı ziyaret etti.

 

İlk olarak Kavaklıdere Ziraat Odası Başkanı Saffet Karabıyık ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret eden Vali Orhan Tavlı, Ziraat Odası tarafından ilçede yürütülen çalışmalar, çiftçilere sağlanan destekler hakkında bilgiler aldı. 

 

Ardından Kavaklıdere Esnaf ve Zanaatkârlar Odası’nı ziyaret eden Vali Orhan Tavlı Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Alper ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelerek, Esnaf ve Zanaatkârlar Odasının çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

 

Vali Orhan Tavlı daha sonra Kavaklıdere Şoförler Odası Başkanı Nusret Bilgin ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Son olarak Bakırcılar Çarşısında bulunan esnafları tek tek ziyaret eden Vali Orhan Tavlı, esnafların bakırdan ürettikleri süs ve mutfak eşyalarını inceleyerek, esnafa hayırlı ve bol kazançlar diledi. 

 

Kavaklıdere yöresinin en eski el sanatı olma özelliğini taşıyan bakırcılığın tarihçesi hakkında bilgiler alan Vali Orhan Tavlı, bakırcılığın yaşatılması ve devam etmesi için gençlerin bu mesleğe yönlendirilmesi gerektiğine değinerek, bakırcılığın Muğla ve Kavaklıdere için önemli bir değer olduğunu, bu mesleğin yaşatılması konusunda destekçi olacaklarını ifade etti.