MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 12-03-2021 17:07   Güncelleme : 12-03-2021 17:07

Vali Orhan Tavlı, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programına Katıldı

Muğla Valisi Orhan Tavlı İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle düzenlenen programa katıldı.

Vali Orhan Tavlı, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programına Katıldı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde Menteşe Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen programa Muğla Valisi Orhan Tavlı, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşma Menteşe Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nuri Ceylan tarafından yapıldı.

 

Milli Mücadele ruhunu ve Mehmet Akif Ersoy’u farklı bir pencereden izlemek adına hazırlanan özel intro kaydı ve daha sonra Kum Ressamı Metin Çakar tarafından canlı performans gerçekleştirildi.

 

İstiklal Marşını güzel okuma yarışmasında ilkokul, ortaokul ve lise kategorisinde dereceye giren ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen “Çevrim İçi Slogan Yarışması”nda “Ezelden Hür, Ebediyen Özgür!” sloganıyla il birincisi olan öğrencilere başarı belgeleri Vali Orhan Tavlı tarafından verildi.

 

Menteşe Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan programın sunumunun ardından tören sona erdi.

 

Programın ardından Vali Orhan Tavlı ve protokol üyeleri İstiklal Marşı’nın TBMM’de kabulünün 100'üncü yılı anısına gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğine katıldı.

 

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Menteşe Düzeyn mevkiindeki 2 hektarlık sahada oluşturan ‘İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100'üncü yılı Hatıra Ormanı' fidan dikim 250 sedir, 50 mavi servi ve 10 büyük boy mavi servi dikimi yapıldı.