MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 30-09-2020 17:50   Güncelleme : 30-09-2020 17:50

Vali Orhan Tavlı Başkanlığında Bodrum’da İl Güvenlik ve Asayiş Toplantısı Yapıldı

Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında Muğla ve Bodrum’un genel asayiş durumunun değerlendirildiği İl Güvenlik ve Asayiş Toplantısı yapıldı.

Vali Orhan Tavlı Başkanlığında Bodrum’da İl Güvenlik ve Asayiş Toplantısı Yapıldı

Bodrum’da yapılan toplantıya Vali Orhan Tavlı, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanı Binbaşı Süleyman Ercan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özkan Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Mete Durukan ve İlçe Sahil Güvenlik Karakol Komutanı Yüzbaşı Utku Meral ve diğer ilgililer katıldı.


Toplantıda vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamında hayatlarını sürdürmelerini sağlamak adına alınan güvenlik tedbirlerine ilişkin değerlendirmeler yapıldı. Buna göre göçmen kaçakçılığı ve uyuşturucu ile mücadele etkin mücadelenin devam etmesi, Emniyet ve Jandarmanın bina, araç ve personel durumu ile lojman ihtiyaçları, şok uygulamalar yapılması, trafik kazalarının önlenmesi için alkol ve hız kontrolü konularında tedbirlerin arttırılması konuları ele alındı. 


Ayrıca pandemi ile mücadele kapsamında maske, mesafe ve hijyen konularında denetimlerin arttırılması, umuma açık yerlerin ve diğer işletmelerin sık sık denetlenmesi ve gerektiğinde cezai işlem yapılması, diğer yandan kolluk birimlerince filyasyon çalışmalarında tespit edilen temaslıların ve pozitif vakaların sıkı şekilde takip edilmesi konuları masaya yatırıldı.