BÖLGESEL HABER
Giriş Tarihi : 05-01-2021 18:37   Güncelleme : 05-01-2021 18:37

UŞAK EGEM TV MUBABİRLERİNE YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ !..

UŞAK EGEM TV MUBABİRLERİNE YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ !..

Uşak Egem tv muhabir ve kameramanı, şehir merkezinde, gündüz vakti trafik kazası haberini yaptıkları şehir magandalarının, küfürlü-bıçaklı saldırısına uğradı. Küfürlü saldırıya uğrayan kameraman yumruklandı, gözlüğü parçalandı, kamerası ve telsiz mikrofonu zorla elinden alınarak yere atıldı,  üzerinde tepinilerek paramparça edildi. Kadın muhabir ise saldırıdan kurtulmak için kendisini haber aracının içine kilitleyince aracı yumruklandı, tehdit ve küfürler edildi.

Sadece kamu görevi habercilik yaptıkları için görevleri başındaki gazetecilere yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyor, yakalanarak gözaltına alınan ve baba-oğul oldukları öğrenilen mafya bozuntusu, suç makinası saldırganların hak ettikleri cezaya çarptırılmalarını bekliyoruz.

Federasyonumuzun da üyeleri arasında bulunan meslektaşlarımıza, görevleri başında böyle bir saldırıya cüret edilmesi ve gerçekleştirilmesi son derece vahim ve üzücüdür. Tek tesellimiz,  meslektaşlarımızın, saldırıyı aldıkları yumruk darbeleri ile atlatmaları, ayrıca Uşak Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili tüm kurumların, saldırganların yakalanması için gayret, işbirliği ve hassasiyet göstermeleridir.

Uşak Egem tv'ye ve saldırıya uğrayan muhabir ve kameramanı meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi bildiriyoruz. Tehdit, darp, bıçaklı saldırı, hakaret, mala zarar verme, görev cihazlarını parçalama, hürriyeti engelleme ve benzeri bir çok suçun zincirleme işlendiği bu saldırı ile ilgili hakim ve savcıların da, hukuki ve vicdani kararları ile bu tür saldırıları caydırıcı, "memlekette hukuk var" dedirtecek kararlar almalarını ve saldırganların hak ettikleri cezaya çarptırılmalarını bekliyoru

   Şakir GÜREL            

TİMEF Genel Başkanı