TARIM
Giriş Tarihi : 28-07-2021 11:07   Güncelleme : 28-07-2021 11:07

Üreticilerin yanında olmaya devam ediyorlar

Seydikemer bölgesinde üretimin sürekliliği adına özverili bir çalışma yürüten Seydikemer Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekipleri, saha çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Üreticilerin yanında olmaya devam ediyorlar

Seydikemer bölgesinde üretimin sürekliliği adına özverili bir çalışma yürüten Seydikemer Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekipleri, saha çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Örtüaltı ve bahçelerde üretim yapan üreticilerin her zaman yanında olan ekipler, bir sorun olduğu zaman çiftçilere ikazlarda bulunuyor.  

Seydikemer Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekipleri, Seydikemer genelinde bulunan örtüaltı alanları, meyve bahçeleri, palmiye ve patates ürünlerinde bulunan tuzakların haftalık kontrollerini sürdürüyor. Ekipler bu çalışmalar kapsamında ayrıca zararlı sayımı ve populasyonu hakkında incelemelerde bulunuyor. Zararlı populasyonu arttığı zamanlar çiftçiler uyarılarak, zararlılara karşı erken müdahale etmeleri sağlanıyor.

Her koşulda üreticilerin yanında olmaya devam edeceklerinin altını çizen Seydikemer Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü yetkilileri, bölgede tarımsal üretimin sorunsuz bir şekilde sürdürülmesi adına gayret harcadıklarını belirttiler.