MARMARİS
Giriş Tarihi : 01-10-2021 19:18   Güncelleme : 01-10-2021 19:18

Ünlü Yat Firması DSV ‘den  Basın Açıklaması

Marmaris’te dünyaca ünlü tersanede şirket ortaklarının  basın mensupları ile  birlikte geldikleri firmada kargaşa çıkartıp olay yaratmaları şaşkınlık yarattı.

Ünlü Yat Firması DSV ‘den  Basın Açıklaması

 

 

Şirketin kurucu ortağı ve müdürü Azeri iş kadını, hem ortaklarından hem de şirkete izinsiz girip video ve foto çeken gazetecilerden şikayetçi oldu.

Avrupa'nın en büyük yat üretim tesisi olarak nitelendirilen Muğla'nın Marmaris ilçesindeki DSV Yatçılık'da ortaklar arasında çıkan anlaşmazlık denizcilik sektöründeki yatırımları vurmaya başladı.

Şirketin ortağı Marmaris Yapı firmasının  yöneticileri dördüncü kez şirkete yasal olmayan yollardan el koymaya çalıştığı iddia edilirken ,şirket içerisine gazetecilerin  yönetimden izin almadan sokulmaları DSV Yatçılık firması kurucu ortağı ve müdürü Azeri iş kadını Hülya Alizaede Kuçeruk’u kızdırdı.

ORTAKLARDAN VE GAZETECİLERDEN SİKAYETÇİ OLDU

Hülya Aliza-de Kuçeruk yaptığı basın açıklamasında şirket ortaklarının çalışma kurallarına aykırı olarak hareket ettiğini iddia etti ve sahayı yönetim kurulu ve müdürün izni dışında işgal etmeye çalıştıklarını savundu. Kuçeruk,” Öğle saatlerinde şirket ortağımız Marmaris Yapı yetkilileri  içerisinde gazetecilerinde bulunduğu kalabalık bir grupla geldi. Şirketin mahkeme kararıyla yetkilendirilmiş yöneticisi olarak ortaklarımız yasal olmayan yollardan gazetecileri de yanlarına alarak iznimiz olmadan şirkete girip bizi tahrik edecek sözlü  eylemde bulunmaya başladılar.Bu kesinlikle kabul edilemez. Gazeteciler izinleri olmadığı halde özel mülke girip video fotoğraf çekerek meslek ilkelerini çiğnemişlerdir. Onlarla ilgili de gerekli yasal başvurularımızı yapacağız. DSV Yatçılık olarak bugüne kadar yasaları ve hukuku hep önde tuttuk ve tutacağız. Türkiye Cumhuriyeti’nin adaletine güveniyoruz.Doğru her zaman kazanacak” diye konuştu.