FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 16-05-2022 14:28

Üniversite tanıtım gününe yoğun katılım oldu

Fethiye’de Birey Eğitim Kurumları Kurucusu Şerif Özdemir öncülüğünde Fethiye Belediyesi ve Fethiye Kaymakamlığı’nın himayelerinde, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Birey-sel Üniversite Tanıtım Günü etkinliği gerçekleştirildi.

Üniversite tanıtım gününe yoğun katılım oldu

 

 

Fethiye’de Birey Eğitim Kurumları Kurucusu Şerif Özdemir öncülüğünde Fethiye Belediyesi ve Fethiye Kaymakamlığı’nın himayelerinde, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Birey-sel Üniversite Tanıtım Günü etkinliği gerçekleştirildi.

 

Fethiye’de üniversite adaylarının Yüksek Öğretim Kurumları’na geçiş yaparken daha sağlıklı ve bilinçli tercihler yapmalarını sağlamak adına Fethiye İlçe Milli Müdürlüğü ve Birey Eğitim Kurumları arasında imzalanan protokol kapsamında Birey-sel Üniversite Tanıtım Günü programı organize edildi.

 

Fethiye Kaymakamlığı himayesinde, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Birey Eğitim Kurumları işbirliği ile Fethiye Belediyesi'nin de katkılarıyla düzenlenen Birey-sel Üniversite Tanıtım Günü açılış töreni Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Kıbrıs Eğitim Ataşesi Şebnem Pekdoğan, Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve Birey Eğitim Kurumları Kurucusu Şerif Özdemir'in katılımlarıyla Beşkaza Meydanı’nda gerçekleşti.

 

Fethiye Beşkaza Meydanı’nda kurulan stantlarda başta Türkiye’nin önemli devlet ve özel üniversiteleri olmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Rusya’dan toplam 35 üniversite Bireysel Üniversite Tanıtım Günü etkinliğine katıldılar. Fethiye Kaymakamı Alper Balcı beraberinde Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Birey Eğitim Kurumları Kurucusu Şerif Özdemir ile birlikte stantları tek tek ziyaret edip, üniversiteler hakkında bilgiler aldılar.

 

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya yaptığı açıklamada “İlçemizde 36 devlet ve özel üniversitenin katılımıyla güzel bir organizasyona imza atıyoruz. Birey Eğitim Kurumları öncülüğünde, Fethiye Belediyesi ve Fethiye Kaymakamlığı’nın himayelerinde, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu projeyi organize ettik. Fethiye’de şu anda 8 bin 500 civarında lisede okuyan öğrencilerimiz var. Öğrencilerimizin aileleri ve öğretmenleriyle birlikte bireysel olarak üniversitelere gidip, tanıma fırsatı buluyorlardı. Ancak her öğrencinin gitmesi oldukça zordu. Üniversitelerin tanıtım etkinliği adı altında yurt içi ve yurt dışından üniversiteleri buraya davet ettik. Bu kadar üniversiteyi gezip dolaşamayan öğrencilerimize kolaylık sağladık” ifadelerini kullandı.

 

Açıklamasını sürdüren İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya, “36 ünitemiz bu etkinliğe katıldı. Öğrencilerimiz ve veliler burada stantlarda üniversiteler için bilgi alıyor, sorular yöneltebiliyor. Üniversiteler de kendilerini tanıtıyor. Öğrencilerimiz bu önemli bir dönüm noktası. Mesleğini iyi seçen bir insan hayatta da mutlu olacak. Bu sayede üretkenlik artacak ve Türkiye’ye katkı sağlayacak. Katılım oldukça iyi. Önümüzdeki yıllarda daha da artarak, devam edecek. Bu tanıtımı organize edenlere teşekkür ediyoruz” dedi.