ULA
Giriş Tarihi : 01-10-2020 16:22   Güncelleme : 01-10-2020 16:27

Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya 1 Ekim Dünya Yaşlılar gününü kutladı

Mesajında; Geleceğimize, günümüze ve ömrümüze yön vermemiz için yaşanmışlıklarınıza, tecrübelerinize ve sizlere ihtiyacımız var.

Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya 1 Ekim Dünya Yaşlılar gününü kutladı

Bereket dizlerinizin dibinde, hazine kadar kıymetli varlığınızda saklı.Geçmişimizin tecrübelerini bugünlere aktaran yaşlılarımızın, milli kültür ve değerlerimizin yarınlara taşınmasını sağlayan toplumsal hayatımızın en kıymetli hazinelerinden biri olduğunu söyleyen Belediye Başkan AKKAYA; 

“Bilgelik, sabır, hoşgörü, ve muhakeme gücüyle geçmişten günümüze köprü kuran, deneyim ve tecrübeleriyle geleceğe ışık tutan, dualarıyla bereket ve huzurumuzu sağlayan yaşlılarımızın yaşam kalitesinin yükseltilmesi, tüm ihtiyaçlarının karşılanması, toplumsal yaşama aktif katılmalarının sağlanması, sosyal, kültürel ve ekonomik haklara sahip olarak kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak öncelikli görevimizdir. Bizler küçüğüne sevgiyle, büyüğüne saygıyla yaklaşılması gerektiğini öğreten bir kültürün mensubuyuz. Mensubu olduğumuz dinimiz de yaşlılara karşı hoşgörülü olmayı ve onlara hürmet etmeyi emrediyor. Bizlerde yaşlılarımıza her türlü imkânı sunabilmek ve onlara hayatlarının geri kalan kısmında rahat ve sıkıntısız bir yaşam sağlayabilmek için gayret göstermeliyiz. Bu vesile ile tüm büyüklerimizin ‘Yaşlılar Gününü en içten duygularımla kutluyor, sağlıklı, mutlu, huzurlu ve uzun ömürler diliyorum.. Gününüz Kutlu Olsun Ellerinizden Öperim.” dedi.

HABER: ERKAN KAÇMAZ