TÜRKİYE
Giriş Tarihi : 21-05-2020 12:49   Güncelleme : 21-05-2020 12:49

Uçak seferleri 2. kez ertelendi

Uçak seferleri 2. kez ertelendi

Corona virüsü önlemleri kapsamında iç ve dış hat uçuşları 28 Mayıs’a kadar uzatılmıştı. THY konuyla ilgili yeni bir açıklama yaptı, uçak seferlerinin ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu. Peki, Uçuşlar ne zaman açılacak? İç ve dış hat seferleri ne zaman başlayacak? Öte yandan THY alınan tedbirler kapsamında seferlerde yolcuların beraberinde getirdikleri kabin bagajları artık kabin içerisinde taşınmayarak, uçak altına kabul edileceğini açıkladı.

 

​​​​​​​

Uçak seferleri 2. kez ertelendi! Uçuşlar ne zaman serbest oluyor? İç ve dış hat seferleri ne zaman başlayacak? THY’de bagaj önlemi!

Ertelenen uçuşların sefere başlama tarihi yaklaşınca, THY yeni bir duyuru yaptı. Uçuşların 2. ertelendiğini duyurdu. THY tarafından yapılan açıklamanın ardından vatandaşlar merak ettikleri sorulara arama motorları üzerinden yanıt aramaya başladı. Uçuşlar ne zaman açılacak? İç ve dış hat seferleri ne zaman başlayacak? İşte uçuşların başlayacağı tarih...

 

İÇ VE DIŞ HATLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Türk Hava Yolları (THY),yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uçuş durdurma kararının iç hatta 4 Haziran, dış hatta ise 10 Haziran'a kadar uzatıldığını duyurdu.

THY'den yapılan açıklamaya göre, Kovid-19 salgını nedeniyle iç ve dış hatta uçuş durdurma kararı uzatıldı.

Bu kapsamda THY, iç hat seferlerini 4 Haziran, dış hat seferlerini ise 10 Haziran'a kadar durdurdu.

THY'DEN BAGAJ ÖNLEMİ

Öte yandan alınan tedbirler kapsamında seferlerde yolcuların beraberinde getirdikleri kabin bagajları artık kabin içerisinde taşınmayacak ve uçak altına kabul edilecek.

Ayrıca, 8 kilogramlık kabin bagaj hakkı uçak altı bagaj hakkına eklenecek. El çantası ise kabinde taşınabilecek.

THY, daha önce yaptığı açıklamada iç ve dış hat uçuşlarını durdurma kararını 28 Mayıs'a kadar uzattığını duyurmuştu.