KÖYCEĞİZTÜRK
Giriş Tarihi : 23-08-2020 16:26   Güncelleme : 23-08-2020 18:44

Türkmen yeniden başkan seçildi

Milliyetçi Hareket Partisi 13. Köyceğiz ilçe kongresi 22.08.2020 cumartesi günü saat 12:00’de belediye düğün salonunda covid-19 tedbirleri kapsamında yapıldı.

Türkmen yeniden başkan seçildi

 

Genel kurul sonucunda Mehmet Zafer Türkmen yeniden başkanlığa seçildi.

MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz ve çok sayıda delege ve partilinin katıldığı kongre,

Kovid-19 tedbirleri doğrultusunda yapıldı. Genel kurulda divan başkanlığını MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz yaparken; 27. Dönem MHP Milletvekili adayı Hacı Çelik, Oğuz Akar Fırat ve Ferah Soydan divan üyeliğinde bulundu.

Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı'nın söylendiği genel kurulda faaliyet ve hesap raporu okunup; onaylandı. Yapılan seçimin ardından tek aday olan Mehmet Zafer Türkmen yeniden başkanlığa seçildi.

Kongrede konuşma yapan 27.Dönem MHP Milletvekili Adayı Dr Hacı Çelik Şunları Söyledi: Kongreler anayasal olarak yapılması gereken olaylardır.Bu gün burada 2023 yılının kadrolarını kuracağız.Bu kadroların 2023 yılının lider kadrolarından olmasını temenni ediyorum.Ve Böyle olacağınada inanıyorum.Çünkü Mhp menfaatçilerin egoistlerin  partisi değildir.MHP ülkesi için can vermiş ve vermeye and içmiş kişilerin partisidir.Atalarımızın Türk Yurduna girişi ağustos ayında olması ve tesadüfende kongrelerimizin bu ayda yapılması sebebiyle kongremizin önce milletimize sonra ülkemize sonrada köyceğizimize ve halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallahta öyle olacaktır. Eski Yönetimde bulunan ve yeni yönetime seçilecek kardeşlerimize sonsuz hürmetlerimi sunuyorum. Yeni seçilecek arkadaşlarımada ayrıca başarılar diliyorum.Bu vesile ile cumhur ittifakının ne kadar önemli olduğunu bu ittifakın temellerinin muğlada , marmariste atılmış olması bizim için ayrı bir onur meselesidir.Cumhur ittifakında iki dünya liderinin almış olduğu kararların tabanda sıkıntı olduğunu görüyoruz. Bunlarıda egosunu tatmin etmek isteyen insanların çıkardığı basit hadiseler olarak görüyoruz. Bizim Şahsımızla ilgili geleceğimiz ile ilgili hiçbir hesabımız yoktur.Bizim amacımız cumhur ittifakının her iki liderinin almış olduğu kararlara sonuna kadar uymak ve bunları gerçekleştirmek için  buralardayız ‘ Ne Mutlu Türküm Diyene ‘dedi.

MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz İse Yaptığı Konuşmada İlçe kongremizin önce parti teşkilatımıza, Köyceğiz'imize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyor tüm dava arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene. Dedi