TV Program
Giriş Tarihi : 22-07-2021 12:52   Güncelleme : 22-07-2021 12:52

Tunç, “Milas Belediyesi’nin ilçeye verdiği hiçbir şey yok”

MTÜRK TV ekranlarında yayınlanan, MTÜRK TV Genel Yayın Yönetmeni Serdar Cemal Süzeroğlu’nun sunduğu Deşifre Gündem Özel programında Milas Belediyesi, atıl kalan tesisler ve AK Parti Milas İlçe Teşkilatı mercek altına alındı.

Tunç, “Milas Belediyesi’nin ilçeye verdiği hiçbir şey yok”

MTÜRK TV ekranlarında yayınlanan, MTÜRK TV Genel Yayın Yönetmeni Serdar Cemal Süzeroğlu’nun sunduğu Deşifre Gündem Özel programında Milas Belediyesi, atıl kalan tesisler ve AK Parti Milas İlçe Teşkilatı mercek altına alındı.

Gündeme ilişkin çarpıcı değerlendirmelerin yer aldığı programa konuk olarak, Milas Doğuş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Tunç katıldı. Milas Belediyesi hakkında yaptığı araştırmalar hakkında görüşlerini aktaran Genel Yayın Yönetmeni Tunç, belediyenin ilçeye herhangi bir katkısı olmadığını dile getirdi.

Milas Doğuş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Tunç, “Milas Belediyesi’nin şu ana kadar Milas’a verdiği hiçbir şey yoktur. Belediye Başkanı Muhammet Tokat hakkında birçok yayın yaptım. Bunun üzerine 4 müfettiş geldi ve incelemeler yaptılar. 4 müfettişten üçü FETÖ’den tutuklandı. Tutuklanan kişiler dosyaları kapatmaya çalıştılar. O zaman için Milas Belediyesi tarafından FETÖ’ye ödenen bir para vardı. Biz defalarca bunun üzerine gittik. 4 müfettişten hiçbirisi haber yapan muhabir ve gazete yöneticilerinden bilgi almadılar. Son gelen müfettiş işi kilit noktasından çözecekken, ne olduysa o görevli de bizim bilgimize başvurmadan dosyayı kapattılar. O dosya kapanmasaydı, Milas Belediyesi’nde yapılan bütün usulsüzlükler meydana çıkacaktı. 5 yıl önce belediye, yazı işleri müdürlüğü de yapan avukata 98 bin TL fazla ödeme yapmış. Ben belgeleri ile haber yaptım. Müfettişler geldi ve konu hakkında araştırma yaptı. Paranın geri ödenmesi yönünde karar çıkmasına rağmen, bu para belediye kasasına girmedi. Yaptığım haberlere karşılık bana dava açtılar. Parayı götüren başkası, 11 ay 20 gün ceza alan benim. Ardından dosya İstinaf Mahkemesi’ne gitti şu anda Yargıtay’da bekliyor. Ben orada kamunun hakkını savundum. Belediye başkanı arkama adam takıp, beni takip ettirmiş. Hakkımda 147 adet dava açıldı. Ben de Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a dava açtım ve sanık sandalyesine oturttum. Öte yandan kendisi de hukukçu... Ben şikayetimden vazgeçip, davayı geri çektim” dedi.

Açıklamasını sürdüren Tunç, “AK Parti Milas İlçe Teşkilatı, belediyenin kendilerine fazla yüklendiğini belirterek; benim arkalarında durmamı istiyorlar. En uzun zamandır belediye ile ilgili haberlerimde, ilçe teşkilatı benim arkamda durmadı. Dönemin ilçe başkanı dik duruş sergileseydi, belediye başkanı bu halde olmazdı. Geçmiş dönem ilçe başkanları, benim hiçbir haberime rağmen çıkıp basın açıklaması yapmadı. Şu anda İlçe Başkanı Emin Çelik dışında gayret gösteren yok. Ülke genelinde iktidarken, Milas’ta neden iktidar olamıyorsunuz. Doğuş Gazetesi’nin bayram sayımızdaki haberde belediyenin yolu sattığını yazdım. Böyle bir şey olabilir mi? Acil bir durumda bölgeye giriş nasıl olacak. Önümüzdeki belediye meclisi toplantısında Cumhur İttifakı üyeleri konuyu gündeme getirecek mi? Hürol Önder ve Durmuş Özdemir dışında AK Parti’den belediye meclis üyelerinin halk için çalıştıklarını görmedim. Diğerler üyelerde ben bunu göremedim” ifadelerini kullandı.

Milas Doğuş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Tunç, “Tuzla sulak alanı Milas için önemli bir bölge. Flamingo kuşları gelip, bu bölgede konaklıyor. Burada yapılaşma yasak. Cumhurbaşkanımız tarafından özel koruma alanı kapsamına alındı. Civarda bir adet ağ yıkama fabrikası var. Bunun hakkında da defalarca yazı yazdım ve bana dava açtılar. Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürü bu alana ceza yazması gerekirken, bu işletmeye ruhsat vermiştir. Bu ruhsat iptal edilmelidir. Etibank tesisleri denize mesafesi çok yakın. Burası bir an önce topluma kazandırılmalıdır. Bu mezbelilikten kurtarılmalıdır. Milletvekilimiz Mehmet Yavuz Demir bu konuda özverili bir çalışma içerisinde. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın alanı da adeta mezarlığa döndü. Buranın da bir an önce emin ellere teslim edilmesi büyük önem arz ediyor. Milletvekilimiz Mehmet Yavuz Demir, ilçemize büyük yatırımlar kazandırdı” şeklinde konuştu.

Tunç, “AK Parti Milas İlçe Yönetimi’nde 7 kişilik parabol takımı var, bir de 22 kişilik çalışan takımı var. Bir konu olduğu zaman her zaman çalışan takımı gidiyor ve ilçe başkanı ile birlikte hareket ediyorlar. Ama parabol takımı nerede akçeli işler var, onun peşindeler. Geçen programda ismini kulandığım bir arkadaş rahatsız olmuş. Ben ekşi yemedim ki karnım ağrısın... İlçe teşkilatı halka inecek, menfaat peşinde olmayacak. Cumhurbaşkanımız sürekli halkın içinde olunmasını istiyor. İktidara ulaşabilmek için birlik içinde olunması şart. Siyasete giren insan toplumun aynasıdır” diye konuştu.