TV Program
Giriş Tarihi : 26-08-2021 16:18   Güncelleme : 26-08-2021 16:18

Tunç, “Bu yapılan bir darbedir”

MTÜRK TV ekranlarında yayınlanan, MTÜRK TV Genel Yayın Yönetmeni Serdar Cemal Süzeroğlu’nun sunduğu Deşifre Gündem Özel programında, Milas’ın siyasi gündemi mercek altına alındı.

Tunç, “Bu yapılan bir darbedir”

MTÜRK TV ekranlarında yayınlanan, MTÜRK TV Genel Yayın Yönetmeni Serdar Cemal Süzeroğlu’nun sunduğu Deşifre Gündem Özel programında, Milas’ın siyasi gündemi mercek altına alındı.

Gündeme ilişkin çarpıcı değerlendirmelerin yer aldığı programa konuk olarak, Milas Doğuş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Tunç katıldı. CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe’nin görevden alınması hakkında görüşlerini aktaran Genel Yayın Yönetmeni Tunç, yapılan bu olayı bir darbe olarak nitelendirdi.

Milas Doğuş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Tunç yaptığı açıklamada, “CHP Milas İlçe Teşkilatı’nın içinde çalkantılar, uzun zamandır devam ediyordu. Genel olarak CHP’de bir sistem vardır, olayı dışarıya pek yansıtmazlar. Daha önce İlgin Göktepe hakkında bazı şeyler çıktı. İlgin Göktepe ile ilgili olaylar ortaya çıktığı zaman, neden görevden almadınız da şimdi görevden aldınız? Asıl soru bu... İlçe başkanı ile ilgili bir olumsuzluk çıkarsa, bence o zaman görevden alınmalı. Çünkü toplum ve yönetim içinde rahatsızlık oldu. Belediye Başkanı Muhammet Tokat olaya ya temkinli davrandı ya da geri durdu. O zaman için süreç o şekilde işledi. Geçtiğimiz günlerde İlgin Göktepe’yi görevden aldılar. CHP Milas İlçe Örgütü’nde faks ile görevden almalar meşhur oldu. İlk etapta İlçe Başkanı İlgin Göktepe, İl Başkanı Adem Zeybekoğlu’nun oğlu Anıl’ı ilçe yönetiminden düşürüyor. İl Başkanı Zeybekoğlu, milletvekilliğine oynuyor. Oğlunun ilçe yönetiminden düşürülmesi işine gelmiyor. İl başkanı, genel merkez ile yaptığı istişareler sonucunda İlgin Göktepe görevden alınıyor. Bence bu yapılan bir darbedir. Muhammet Tokat sessizliğini yine korudu ama aba altından sopa gösterdi. Belediye başkanı, İlgin Göktepe’ye sahip çıkmadı ve sağlam bir tokat attı. Belediye Başkanı Muhammet Tokat, kongre zamanı İlgin Göktepe’yi destekledi. Sandık başında ve seçim sürecinde bunu açıkça gösterdi” dedi.

CHP İÇİNDE SANCILAR BAŞLADI

Açıklamasını sürdüren Tunç, “İlgin Göktepe, Muharrem İnce’nin kurduğu Memleket Partisi’ne geçerse; mutlaka Milas siyasetinde değişiklikler olur. CHP’nin rahat belediye başkanlığı kazanma durumu ortadan kalkar. Milas’ta CHP’li olup da Muharrem İnce’yi seven çok kişi var. Çünkü sempatik bir tavrı var ve halka inebiliyor. Gerçekten muhalefet yapan bir siyasetçi. Muhammet Tokat ilk etapta büyükşehir belediye başkanlığına oynadı. Daha sonra Osman Gürün ile araları açıldı. Bildiğiniz gibi milletvekilliği birçok yönden avantaj sağlıyor. Bakıldığı zaman Osman Gürün, birçok milletvekilinden daha üstün. Muhammet Tokat milletvekili adayı olur; sıralamada iyi bir konumda yer alır ve seçilir. MİTSO Başkanı Reşit Özer ile ilgili hesaplar da yapılıyor fakat onlar tutmaz. Oda başkanlığını da yazı tura ile kazandı. Bu şekilde oda başkanlığı kazanan kişi, belediye başkanlığını kazanamaz. Şu anda CHP içinde sancılar başladı. İlgin’ciler ve Tokat’çılar olarak ikiye ayrıldılar. Acaba il başkanı, oğlunu ilçe başkanı olarak mı atayacak? İl başkanı ve Muhammet Tokat dirsek teması halinde gibi duruyor. Beraber yol yürüyorlar. Genel seçimler için de pazarlıklar erken başladı. Asıl seçim, seçim bittikten sonra başlar” ifadelerini kullandı.

MUHARREM İNCE KORKUSU BAŞLADI

Milas Doğuş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Tunç, “Sağ partiler Muğla’da büyük bir parçalanma içerisinde. Eğer bu olmasa belediye başkanlıkları alınabilir. Milletvekili sayıları da artar. Bunun yanında solda da bir parçalanma söz konusu. Milas’ta kilit isim Fevzi Topuz’dur, o kimi işaret ederse... Muhammet Tokatı da Topuz belirlemiştir. Ama şu an aralarında bir uçurumlar var. Muhammet Tokat eleştiriyi kabul edemez. Tokat, belediye başkanı olmayacak kimse selam vermez. Belediye başkanı tam olarak halka inemedi. Kendisini dev aynasında görür. Kimseye hal hatır sormamıştır ve makamında vatandaşları kısıtlı olarak kabul etmiş hatta bekletmiştir. Siyasetin bu şekilde yapılmaması lazım. Herkesi kucaklamanız lazım. Bu arada CHP’de, Muharrem İnce korkusu başladı. Belediye başkanları seçildikten sonra parti rozeti çıkar, halkın belediye başkanı olur. Belediye seçimleri dönemde, belediye başkan adayları ilçe başkanının sırtına biniyor. Seçildikten sonra ağalıklarını ilan ediyorlar. Bu yüzden CHP’de ilçe örgütleri ve belediye başkanlarının arası açılıyor. Osman Gürün, genel merkezden teklif almış olabilir. Şu anda belediye başkanlığını rölantiye aldı. İlk dönemlerindeki gibi çalışmıyor. Bazı CHP’li belediye başkanları ile aralarında sürtüşme oldu” diye konuştu.