GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-10-2021 12:01   Güncelleme : 08-10-2021 12:01

Trafikteki sorunları ilettiler

Fethiye’de hizmet veren dolmuş şoförleri, Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Ulaşım Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü’nün uyguladığı, toplu taşıma araçlarındaki tek kullanımlık kart uygulamasının kaldırılması talebiyle AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk’e ziyaret gerçekleştirdiler.

Trafikteki sorunları ilettiler

Fethiye’de hizmet veren dolmuş şoförleri, Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Ulaşım Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü’nün uyguladığı, toplu taşıma araçlarındaki tek kullanımlık kart uygulamasının kaldırılması talebiyle AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk’e ziyaret gerçekleştirdiler.

Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar ve dolmuş kooperatif başkanları ile birlikte AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk’ü ziyaret etti. Sektörün sorunlarının dile getirildiği ziyarette, Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü tarafından toplu taşıma araçlarında uygulanan tek kullanımlık kart uygulamasının kaldırılması ve yerine şoför kart uygulamasının getirilmesi talebinde bulunuldu.

Ziyarette konuşan Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar, “Özel toplu taşıma araçlarında nakit kullanılmaması adı altında hayatımıza giren tek kullanımlık kartlarla halen dolmuşlarda kart satışı devam etmekte olup, onun verdiği zorlukları, uygulamadaki sıkıntılarını dile getirdik. Biz bu konuda devletimizin ve belediyelerimizin tüm kurumları ile istişare halindeyiz. Bu anlamda İlçemizde bulunan özel toplu taşıma kooperatifleri başkanlarımız ile beraber,   her kurum ile birlikte istişare ettiğimiz, tek ve çift kullanımlık geçici kartlar ile ilgili bazı sıkıntıları aktarmak ve bu konuda destek istemek üzere AK Parti İlçe Başkanımız Turgay Öztürk’ü ziyaret ettik. Bu konuda her kurumdan ve siyasi parti teşkilatlarından destek istemek üzere ziyaretler gerçekleştiriyor ve istişarelerde bulunuyoruz.  Bu konuda bazı aşamadığımız sıkıntılar var. Bu sıkıntıların tekrar gündeme alınıp, bizim dönüşüme geçtiğimiz dönemde şoför kartı uygulaması dediğimiz bir sistem vardı. Sürekli kent kartı ve kredi kartı olmaya yolcular, şoför kartından yararlanarak, elektronik toplu taşıma ücreti sisteminde faydalanarak, yolculuk yapabiliyorlardı. Bu sistem çok daha kolay ve uygulaması da rahat bir sistemdi. Biz bu sistem ile devam etmenin arayışları içerisindeyiz. Bu konuda hem belediye, hem de diğer kurumlardan destek istiyoruz” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk açıklamasında, “Fethiye Şoförler Odası Başkanımız Şaban Taşar ve diğer kooperatif başkanlarımız ziyaretimizdeler. Sorunları var ve bu sorunları zaman zaman istişare ediyoruz.  Bizde çözüm noktasında hem İl Başkanımız Kadem Mete bey, hem de Milletvekillerimiz Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir beye konuyu iletiyoruz ve onlarla zaman zaman değerlendirmede bulunuyoruz. Şoför esnafımızın uzun zamandan bu yana yaşadığı sorunlar var. Elbette bazı uygulamaların yapılması gerekiyor, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı UKOME tarafından bu uygulamalar eksik ve yersiz olarak kullanılıyor. Başka illere bakıldığı zaman Muğla’daki uygulamalar biraz daha farklı. Biz bu sorunun giderilmesi için elimizden gelen çalışmaları yaparak, bu konunun çözüm noktasında yardımcı olmaya çalışacağız” diye konuştu.