YATAĞAN
Giriş Tarihi : 17-09-2020 00:03   Güncelleme : 17-09-2020 00:03

TOKSÖZ; Muğla Büyükşehir Belediyesi su saatlerine abone olunmadığı gerekçesiyle suları kesmişti

Ne yazıkki gelinen süreçte İnönü bulvarı üzerinde bulunan ağaçlar Muğla Büyükşehir Belediyesinin su saatlerine abone olunmadığı gerekçesiyle suların kesilmesi nedeniyle Yatağan Belediyesi tarafından da sulanamadığı için maalesef ki bir çoğu kurumuştur

TOKSÖZ; Muğla Büyükşehir Belediyesi su saatlerine abone olunmadığı gerekçesiyle suları kesmişti

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz önemli açıklamalarda bulundu. İnönü bulvarı üzerinde kesildiği öne sürelen ağaçların gerçeği yansıtmadığını, Muğla Büyükşehir Belediyesinin su saatlerine abone olunmadığı gerekçesiyle suların kesilmesi nedeniyle Yatağan Belediyesi tarafından da sulanamadığı için bir çok ağacın kuruduğunu açıkladı.Başkan Toksöz, kuruyan ve yeşermesi mümkün olmayan ağaçların mecburen kesildiğini, yeşermesi mümkün olan ağaçların ise farklı bölgelerde değerlendirileceğini dile getirdi. Başkan Toksöz, başlatılan çalışmaların bir takım çevrelerce rahatsız olmasını ve halkı yanıltma çabasına girmesini sert bir dille eleştirirken şu açıklamalarda bulundu..

Sevgili Yatağanlılar, kıymetli hemşerilerim

ilçemizin uzun yıllardır kanayan yarası haline gelen Yatağan Geçiş Projesi İnönü Bulvarında Karayolları Genel Müdürlüğümüz tarafından başlatılan çalışmalar maalesef belli bir kesimde rahatsızlık yaratmıştır.

Oysaki göreve geldiğimiz günden bu yana yeşile verdiğimiz değer ve katkı ortadadır.

Yatağan halkının en doğal hakkı olan bilgi edinme hakkını sağlayabilmek adına proje başlangıcından önce düzenlenen ve ilçemizdeki tüm siyasi parti temsilcileri ile STK temsilcilerinin davet edildiği bilgilendirme toplantısına ne yazıkki söz konusu açıklamaları yapan siyasi partinin ilçe başkanı katılmamıştır. İnönü bulvarı üzerinde şu anda kesildiği öne sürülen ağaçlar bundan 48 yıl önce belediye başkanlığı görevini yapan amcam Doktor Ünal Toksöz tarafından dikilmiştir, ne yazıkki gelinen süreçte İnönü bulvarı üzerinde bulunan ağaçlar Muğla Büyükşehir Belediyesinin su saatlerine abone olunmadığı gerekçesiyle suların kesilmesi nedeniyle Yatağan Belediyesi tarafından da sulanamadığı için maalesef ki bir çoğu kurumuştur. Şu anda yapılmakta olan çalışmada kurumuş ve tekrar yeşermesi mümkün olmayan ağaçlar maalesef kesilmekte, diğer ağaçlar ise farklı bölgelerde yaşatılmaya çalışılmaktadır. Hal böyle iken Yatağan için yapılan böylesine önemli bir hizmette destek olunması gerekirken daha düne kadar "bulvarı yapamayacak" diyenler bugün maalesef türlü bahanelerle ağaçların kesildiğini, kamuoyuna hiçbir bilgi verilmediğini öne sürerek halkımızı yanıltmaya çalışmaktadırlar, oysaki halkımız çok iyi biliyor ki, söz konusu kişiler son seçimlerde uğradıkları büyük hezimetin kıskançlığı ile karalama kampanyası yapmaya çalışmaktadırlar.

Tüm bu bilgilendirmeleri saygıdeğer Yatağan halkının takdirine sunuyor, tüm hemşerilerimize yapmış olduğumuz ve yapacağımız tüm hizmetlerde vermiş oldukları destekten dolayı sevgi ve şükranlarımı sunuyor teşekkür ediyorum.

HABER: ERKAN KAÇMAZ