GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-07-2021 15:03   Güncelleme : 28-07-2021 15:03

THK Fethiye Şubesi bir başarıya daha imza attı

Türk Hava Kurumu Fethiye Şubesi, kurban derisi toplama organizasyonunda önemli bir başarıya daha imza attı. Fethiye ve Seydikemer’de deri toplayan şube, bu yıl 24 bin 32 deri topladı ve 143 bin 511 TL gelir elde etti.

THK Fethiye Şubesi bir başarıya daha imza attı

Türk Hava Kurumu Fethiye Şubesi, kurban derisi toplama organizasyonunda önemli bir başarıya daha imza attı. Fethiye ve Seydikemer’de deri toplayan şube, bu yıl 24 bin 32 deri topladı ve 143 bin 511 TL gelir elde etti.

Kurban Bayramı’nda, Fethiye ve Seydikemer’de deri toplama faaliyeti gerçekleştiren Türk Hava Kurumu Fethiye Şubesi; başarılarına bir yenisini daha ekledi. THK Fethiye Şube Başkanı Mustafa Özkaya, 24 bin 32 adet deri topladığını ve 143 bin 511 TL gelir elde edildiğini belirtti. Öte yandan fitre ve zekat toplama faaliyetlerinde de 785 bin TL para toplandığını kaydeden Şube Başkanı Özkaya, kendilerine destek olan kurum temsilcilerine teşekkürlerini sundu.

THK Fethiye Şube Başkanı Mustafa Özkaya yaptığı açıklamada, “Fethiye ve Seydikemer’de yaşayan halkımıza çok teşekkür ediyorum. Türk Hava Kurumu her yıl Kurban Bayramı’nda kurban derisi toplama faaliyeti gerçekleştiriyor. Bu yılda İçişleri Bakanlığımızdan almış olduğumuz yetkiler ve izinler doğrultusunda başlatmış olduğumuz, kurban derisi toplama faaliyetimizi tamamladık. Kurban derisi toplama faaliyetlerimizin gerçekleşmesinde bizlere yardımcı olan başta Fethiye Kaymakamımız Sayın Eyüp Fırat’a, Seydikemer Kaymakamı Sayın Ayhan Yazgan’a, bize Çamköy Mahallesi’nde toplama merkezimizi tahsis eden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığımıza, araçları ve personelleri ile bize destek veren Fethiye ve Seydikemer Belediye Başkanlarımıza, Fethiye ve Seydikemer Orman İşletme Müdürlüklerimize, bu derilen toplanmasında bize her yıl gayret ve özveri ile destek sağlayan tüm Fethiye ve Seydikemer mahalle muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. 16 Şubat 1925’te Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Türk Hava Kurumuna teveccüh gösteren tüm halkımıza teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde ifadeler kullandı.

Açıklamasını sürdüren Özkaya, “Bu yıl Kurban Bayramı’nda 12 bin 450 adet koyun, 11 bin 380 adet keçi derisi toplandı. 202 adet sığır derisi karşılığında 5 ton 655 kilogram gelmiştir. Genel toplamda 24 bin 32 adet deri toplanırken, 143 bin 511 TL gelir elde edildi. Geçen yıl 23 bin 777 deri toplanmıştı. Bu yıl 24 bin 32 adet deri ile geçen yılı geçmiş durumdayız. Türk Hava Kurumu Fethiye Şube Başkanlığı tarihinde bir ilk gerçekleştirildi. İlk defa 2021 yılı kurban derisi toplama faaliyetlerinde koyun derisi, keçi derisini geçmiştir” dedi.

Ramazan ayı sebebi ile başlatılan fitre ve zekat toplama faaliyetleri hakkında da bilgiler aktaran Özkaya, “Tük Hava Kurumu’nun yılda çok önemli 2 tane gelir getirici faaliyeti vardır. Kurban derisini söyledik. Bunun yanında Ramazan ayında fitre ve zekat toplama faaliyetleri gerçekleştirdik. Bu sene fitre ve zekat toplama faaliyeti sonucunda 785 bin TL para toplanmıştır. Ben yine Fethiyeli ve Seydikemerli tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyorum. Bu fitre ve zekatın toplanmasında büyük gayret gösteren mahalle muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Geçen sene fitre zekat toplama faaliyetlerinde 719 bin TL toplandı. Bu da pandemiye ve kısıtlamalara rağmen bizim artış sağlamamız faaliyetlerimizin gerçekten başarılı geçtiğini göstermektedir” diye konuştu.