FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 26-03-2022 19:26   Güncelleme : 26-03-2022 19:26

Teşkilat Akademisi eğitimi gerçekleştirildi

AK Parti Genel Merkez Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığı tarafından mahalle başkanları aynı zamanda yönetimlerine yönelik düzenlenen “Teşkilat Akademisi Mahalle Yönetimleri” eğitim programı il ve ilçe yönetimi ile partililerin yoğun katılımı ile Fethiye’de de yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.  

Teşkilat Akademisi eğitimi gerçekleştirildi

 

 

ily:"Times New Roman",serif">AK Parti Genel Merkez Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığı tarafından mahalle başkanları aynı zamanda yönetimlerine yönelik düzenlenen “Teşkilat Akademisi Mahalle Yönetimleri” eğitim programı il ve ilçe yönetimi ile partililerin yoğun katılımı ile Fethiye’de de yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.  

 

AK Parti'nin "Bu Hikayenin Kahramanı Sensin" temasıyla düzenlediği "Teşkilat Akademisi Mahalle Yönetimleri" eğitim programı düzenlendi. Programda katılıcılara geçmiş dönem Sağlık Bakanlarından ve Türkiye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlarından Mehmet Müezzinoğlu da konuşmacı olarak katılırken, programın sonunda da ünlü sanatçı Uğur Işılak motivasyon konseri verdi.

Sümer Deniz Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Salonu’nda gerçekleşen eğitim programına AK Parti Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Başkan Yardımcısı Osman Karaaslan, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş, AK Parti’nin Fethiye ve Seydikemer ilçelerindeki mahalle başkanları ve teşkilat yöneticileri katıldı.

 

Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan törende açılış konuşmasını AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete yaptı. Mete konuşmasında, Fethiye’nin çevresindeki ilçelerin tamamen AK Parti de olduğunu; ilk seçimde Fethiye’yi de AK Belediyecilik ile tanıştıracaklarını söyledi.

 

İlçe yönetimlerinin, kadın ve gençlik kademelerinin, mahalle temsilcilerinin ve parti üyelerinin daha da bilgilenmesi ve çevresindekileri de bilinçlendirmesi gerektiğini aktaran Mete, “Teşkilatımız mahalle başkanlarımıza çok değer veriyor. Bugün de Muğla ve Fethiye'de bu eğitimler verilecek. Öğrenmenin yaşı yok. Hepimizin öğrenmeye çok ihtiyacı var. Buradan ayrıldıktan sonra verilen eğitimin değerini daha iyi anlayacağız" ifadelerini kullandı.

 

İl Başkanı Kadem Mete’nin konuşmasının ardından programda,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın videolu mesajı yayınlandı. Daha sonra kürsüye çıkan AK Parti Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Başkan Yardımcısı Osman Karaaslan, seçimlerin Haziran 2023'te yapılacağını hatırlattı. Karaaslan, Eylül ayında 81 il ve ilçelerinde Teşkilat Akademisi derslerinin 90 bin yöneticinin katılımıyla tamamlandığını söyledi.

 

Teşkilat Akademisi Mahalle Yönetimleri eğitim programına ise 3 hafta önce start verdiklerini belirten Karaaslan, "Mahalleler çok önemli. Biz her ne kadar siyaset üretmek anlamında sahada olsak da bizim için en önemlisi mahalleler ve köyler. Mahallenin sorununu en iyi mahalle başkanları biliyor. Bu işin ceremesini mahalle başkanları çekiyor. Liderimizin yolundan şaşmayan mahalle başkanlarımıza 2023'te yapılacak seçimlerde çok büyük vazifeler düşüyor" dedi.

 

Fethiye ve Muğla’nın makus kaderini yenmek üzere olduğunu anlatan Karaaslan, "Yapılacak eğitimlerden sonra 14 aylık süreyi iyi bir şekilde değerlendirebilirsek ben inanıyorum ki Muğla ileride hem AK Parti'mizin hem Recep Tayyip Erdoğan'ın kalesi olacak inşallah. Eğitimler alanında uzman isimler tarafından veriliyor. Bu nedenle bu eğitimlerin faydalı olacağın düşünüyorum. Eğitimlerimiz 4 başlıkta yapılacak." diye konuştu.

Programda, "Teşkilatçılık ve Tecrübe Paylaşımı" konusunda Mehmet Müezzinoğlu, "Etkili İletişim" konusunda Hakan Turgut, "Siyasal İletişim ve Yeni Medya" konusunda İdris Kardaş, "Motivasyon" konusunda ise Uğur Işılak sunum yaptı.