GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-12-2021 15:50   Güncelleme : 03-12-2021 15:50

Tekerlekli sandalyeler törenle teslim edildi

Hayırsever vatandaşların katkılarıyla temin edilen tekerlekli sandalyeler, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde sahiplerine törenle takdim edildi.

Tekerlekli sandalyeler törenle teslim edildi

 

Hayırsever vatandaşların katkılarıyla temin edilen tekerlekli sandalyeler, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde sahiplerine törenle takdim edildi. Fethiye’de hizmet sunan Sağlık Ortopedi Medikal firması öncülüğünde; rehabilitasyon merkezleri, engelli dernekleri, hayırsever ve duyarlı vatandaşların katkısıyla gerçekleştirilen proje engellilerin yüzünü güldürdü.

 

Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği’nde gerçekleştirilen programa Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatmagül Yur, Fethiye Müftüsü Kamil Oktay, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, CHP Kadın Kolları Başkanı Gülümser Oymak, Nursel Özdemir Kurumları Kurucusu Salih Dündar, Son Atılım Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurum Müdürü Hakan Gökçen, kurum müdürleri, engelli vatandaşlar ile aileleri katıldı.

 

Törende ilk olarak konuşan Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Necdet Yaman, “Dernekler olarak tüm engellilerimizin sorunlarını ilgili yerlere aktarabilmek için mücadele ediyoruz. Üyeler birlik beraberlik içerisinde olduğu sürece, bütün sorunların çözüleceğine inanıyorum. Siyasi olarak da iktidar ve muhalefet, sorunlarımızın çözümü için gayret harcıyor. Tekerlekli sandalye bağışında bulunan ailemize çok teşekkür ediyoruz. Rehabilitasyon merkezi yöneticileri Salih Dündar ve Hakan Gökçen’e katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatmagül Yur konuşmasında, “Gerçekleştirdiğimiz çalışmada amacımız bir farkındalık oluşturmaktı. Çünkü öğrencilerimizin bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz. Hemşirelik Bölümü olarak güzel çalışmalara imza atıyoruz. Bizim isteğimiz Fethiye’yi engelli ve yaşlı dostu bir şehir haline getirmek adına birlikte hareket etmek… Hepimiz engelli adayıyız. Hepimiz elimizden geleni yapmalıyız” ifadelerini kullandı.

 

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “2009 yılında Kumluova Belediye başkanlığımda, ilk burayı ziyaret etmiştim. O günden bu yana hep başkanımızla beraberiz. Tüm vatandaşlarımızın ve ilgililerin bu tür sosyal sorumluluk projesi içerisinde olması gerekiyor. Engelli bireylerimizin hayatını kolaylaştırmak için sizlerle birlikte projeler gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.