FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 29-04-2021 14:22   Güncelleme : 29-04-2021 14:22

Taşar “Çalışan Halkımızın Mağdur Olmaması İçin Ulaşım Sektörü Hizmet Verecek”

Taşar “Çalışan Halkımızın Mağdur Olmaması İçin Ulaşım Sektörü Hizmet Verecek”

Fethiye Şoförler Odası Başkanı Şaban Taşar, üç haftalık sokağa çıkma kısıtlaması süresince, kısıtlamadan muaf olacak vatandaşların iş yerlerine gidip gelebilmeleri için Fethiye’deki şehir içi güzergahlarına toplu taşıma araçlarının ve taksilerin  belirli saatlerde hizmet vereceğini ifade etti.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge sonrası bugün saat 19.00 itibari ile üç haftalık tam sokağa çıkma kısıtlaması başlıyor ve 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00’a kadar sürecek. Kısıtlamadan muaf olan vatandaşların iş yerlerine gidip gelebilmeleri için Fethiye’de de şehir içi dolmuşları belirli güzergahlara belirli aralıklarla vatandaşlara hizmet verebilecekler.

 

Konu hakkında kısa bir değerlendirmede bulunan Fethiye Şoförler Odası Başkanı Şaban Taşar,”Malumu olduğu üzere koronavirüs salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında, bugün akşam saatleri itibari ile tam kapanma sistemine geçiş yapacağız. Bu süreç içerisinde, kısıtlamalardan muaf olan, kamu personeli, sağlık personeli ve esnaf ve işçilerimizden muafiyeti olan vatandaşlarımızın ulaşımını sağlamak adına dolmuş ve taksilerimiz çalışmaya devam edecekler.Tabiki önceki günlerdeki gibi sık aralıklarla bu seferler olmayacak. Belirli zaman diliminde hizmet vereceklerdir. Özellikle mesai saatleri giriş ve çıkışlarında hizmetlerimiz devam edecektir.Tam kapanma zaman diliminin tüm günleri araçlarımız çalışacaktır. Aynı şekilde yük taşımacılığı yapan, kamyonet, kamyon ve ağır vasıta araç sürücülerimizde kısıtlamalardan muaf olacaklardır. Biz kısıtlamalara uyarak, kısıtlamalara uyarak hizmetimizi sürdüreceğiz” dedi.