FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 22-06-2021 10:26   Güncelleme : 22-06-2021 10:26

Tarımsal üretimin sürekliliği için çalışıyorlar

Tarımsal üretimin sürekliliği için çalışıyorlar

Fethiye Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekipleri, bölgedeki tarımsal üretimin sürdürülebilirliği adına özverili bir çalışma yürütüyorlar.

Fethiye tarımsal üretim anlamında ülkemizde önemli bir konuma sahip. Aynı zamanda ilçemiz birçok ülkeye yaş sebze ve meyve ihracatında da öneli bir potansiyele sahip... Fethiye Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekipleri üretimin kalitesi, çeşitliliği ve sürekliliği adına saha çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor. Örtü altı ve açık tarım yapan üreticileri ziyaret eden uzmanlar, çiftçilerin sorunlarını da dinliyorlar.   

 

Fethiye Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü Bitki Sağlığı personeli, Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı  Bornova Zirai Mücadele Araştırma Estitüsü uzmanları  ile birlikte Fethiye’deki çeşitli lokasyonlarda, seralardan nematot örnekleri alarak; nemotoda dayanıklı çeşit üretiminde kullanılmak üzere numeneleri laboratuvara gönderdi.

Öte yandan Fethiye Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekipleri; 2021 yılı hasat öncesi de yoğun bir çalışma yürütüyor. Pestisit denetim talimatı gereğince örtü altı ve açık sebze üretim  alanlarımızdan numuneler alındı.