ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 20-04-2021 13:52   Güncelleme : 20-04-2021 14:10

ŞÜPHELİ ŞAHISLAR YAKALANDI

ŞÜPHELİ ŞAHISLAR YAKALANDI

ŞÜPHELİ ŞAHISLAR YAKALANDI

 

 

2019 yılında Göcek Mahallesi Yat Marinasından 15 FETÖ/PDY iltisaklı şahısların illegal yollarla çıkış yaptığı şeklinde bilgi elde edilmesi üzerine Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Fethiye KOM ve GİM Grup Amirliği görevlilerince Göçmen Kaçakçılığı, FETÖ/PDY Terör Örgütüne Yardım Etme ve Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma suçlarından çalışma başlatılmıştır.

 

Olay yeri ve çevresindeki güvenlik kameraları tespit edilerek temin edilen 180 saatlik Güvenlik Kamerası Görüntüleri İncelemelerinin incelenmesi neticesinde aralarında Hakim/Savcıların da bulunduğu 15 FETÖ/PDY iltisaklı şahıs ve şahısları yurtdışına kaçıran 5 şüpheli tespit edilmiştir.

 

Yapılan teknik ve fiziki çalışmalar sonucunda 20.04.2021 günü sabah saatlerinde Muğla, Niğde ve Eskişehir illerinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyon neticesinde İ.T, R.Ç, B.G, B,B ve H.T isimli 5 şüpheli yakalanmıştır.

Cumhuriyet Savcısının talimatına istinaden 3 şüpheli ifadelerinin ardından serbest bırakılmış 2 Şüpheli Gözaltına alınmıştır.

Gözaltındaki şahısların işlemlerinin devam ettiği öğrenilmiştir.