FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 29-05-2021 15:04   Güncelleme : 29-05-2021 15:04

Spor Ajandası programı beğeniyle izlendi

Spor Ajandası programı beğeniyle izlendi

Spor Ajandası programı beğeniyle izlendi

MTÜRK TV ekranlarında yayınlanan, Fatih Dereli’nin hazırlayıp sunduğu Spor Ajandası programının ilk konukları Fethiye Gençlik ve Spor Kulübü’nden Milli Sporcu ve Milli Antrenör Evren Arslan ile Muaythai Federasyonu Gençler ve Çocuklar Kadınlar Teknik Kurul Üyesi Antrenör Songül Ayten oldu.

Antrenörler Evre Arslan ve Songül Ayten, kulüp faaliyetleri hakkında bilgiler aktarırken; Fethiye Gençlik ve Spor Kulübü olarak 1-7 Haziran tarihleri arasında Aydın Kuşadası’nda düzenlenecek olan Muaythai Gençler Türkiye Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri Müsabakalarına 8 sporcu ile katılım sağlayacaklarını belirttiler. Türkiye Salon Sporları Platformu ve Tüm Spor İşletmecileri İşveren Sendikası Başkanı Nihat Güler, canlı yayına telefonla bağlanarak; bakanlık nezdinde yaptıkları çalışmaları anlattı.

TOPLUM SAĞLIĞINA KATKI SAĞLIYORUZ

Canlı yayına telefonla bağlanan Türkiye Salon Sporları Platformu ve Tüm Spor İşletmecileri İşveren Sendikası Başkanı Nihat Güler, “Gençlik ve Spor Bakanlığı ile görüşmelerimiz oldu. Aralık ayında spor salonları açıkken, vaka sayıları 6 bin veya 8 bin aralığında ilerliyordu. Spor salonları virüsün yayıldığı yerler arasında değildi çünkü tüm önlemlerimizi alıyorduk. Bir aksilik olmazsa 1 Haziran itibariyle salonların açılacağını düşünüyoruz. Toplum sağlığına katkı sağlıyoruz. Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde sporun büyük faydası vardır. En güvenilir sosyalleşme mekanı, spor salonlarıdır. 45 gündür kapalıyız ve spor severleri çok özledik. 1 Haziran itibariyle de organizasyonlar sınırlı seyirci katılımıyla yapılacak” şeklinde ifadeler kullandı.

TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 1 HAZİRAN’DA

1-7 Haziran tarihleri arasında Aydın Kuşadası’nda düzenlenecek olan Muaythai Gençler Türkiye Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri Müsabakalarına 8 sporcu ile katılım sağlayacaklarını kaydeden Antrenör Songül Ayten, “Fethiye Gençlik ve Spor Kulübü olarak bu şampiyonaya çok iyi hazırlandık. Amacımız orada Fethiye’yi en iyi şekilde temsil edip, hedeflediğimiz başarıya ulaşmak” dedi.

Hazırlık süreci hakkında bilgi veren Antrenör Evren Arslan, “Kaymakamlığımızdan aldığımız izin doğrultusunda öğrencilerimiz dışarıya çıktı ve açık alanlarda çalışmalarını gerçekleştirdi. Antrenmanlarımız şampiyona için yeterli değil ama imkanlarımız ölçüsünde en iyisini yaptık” diye konuştu.

GEREKEN DESTEĞİ GÖREMİYORUZ

Resmi kurumlardan ve STK’lardan yeteri kadar destek göremediklerini kaydeden Antrenör Ayten, “Velilerimizin ve bizlerin işbirliği ile bazı şeyleri yerine getirebiliyoruz. Sponspor bulabilme imkanımız Fethiye’de biraz kısıtlı” derken Antrenör Arslan, “Savunma sporları yaparken belli ekipmanlara sahip olmanız gerekiyor. Bu kulübü ve aileyi yorabiliyor” şeklinde konuştu.

Fethiye Gençlik ve Spor Kulübü olarak gençlerden yoğun ilgi gördüklerini söyleyen Ayten, ahlaklı sporcu yetiştirdikleri için bunun olumlu geri dönüşleri olduğunu aktardı. Muğla ve Fethiye’de spor liselerinin açılmasının bireysel sporlara katkı sağlacağını vurgulayan Arslan, Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit’in ilçemizde sporun gelişmesi adına özverili bir çalışma içerisinde olduğunu bildirdi.