MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 24-10-2020 16:34   Güncelleme : 24-10-2020 16:34

Siz de Söz Veriyorum kampanyasına katılın, sizin adınıza fidan dikilsin.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarafından, Tarım ve Orman Bakanlığı ile FAO İşbirliğinde hayata geçirilen, Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık Projesi için başlatmış olduğu "Söz Veriyorum" kampanyası kapsamında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nce Sınırsızlık Meydanında stant kuruldu.

Siz de Söz Veriyorum kampanyasına katılın, sizin adınıza fidan dikilsin.

İl Müdür Yardımcısı Enver Aydın, Gıda ve Yem Şube Müdürü Yıldırım Yurdusev, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdür Vekili Levent Uyan ile İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü personellerinin hazır bulunduğu stantta vatandaşlara, "Söz Veriyorum" kampanyası, kampanya detayları ve kampanyaya nasıl katılacakları anlatıldı. Ayrıca gıda israfının önemine değinilerek, gıda israfının boyutları hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

İl Müdür Yardımcısı Enver Aydın; "Bakanlık olarak amacımız gıda kayıpları konusunda vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve bu konuda bir farkındalık oluşturabilmektir. Bu sayede pandemi döneminde önemi bir kez daha artan gıdanın, korunmasını ve israfının önlenmesini hedefliyoruz ve bu doğrultuda çalışmalarımıza ve eğitimlerimize devam ediyoruz. Söz veriyorum kampanyasıyla da vatandaşlarımızı gıdanın korunması eylemine ortak etmek istiyoruz" dedi.