SPOR
Giriş Tarihi : 23-05-2021 14:15   Güncelleme : 23-05-2021 14:15

Sezer Olpak kemer maçı için gün sayıyor 

Sezer Olpak kemer maçı için gün sayıyor 

Sezer Olpak kemer maçı için gün sayıyor 

Fethiye’nin ilk profesyonel boksörü unvanını taşıyan Sezer Olpak, 6. profesyonel maçına 5 Haziran Cumartesi günü Almanya’nın Wiasbaden kentinde çıkacak. Boksör Sezer Olpak, bu müsabakanın hazırlıklarını Likya Gençlik Spor Kulübü Yöneticisi aynı zamanda Antrenör Hakan Çınaroğlu yönetiminde sürdürüyor.

28 yaşındaki Sezer Olpak, 13 yıldan bu yana aktif olarak boks yapıyor. 5 Haziran’da çıkacağı müsabakaya Likya Gençlik Spor Kulübü Yöneticisi aynı zamanda Antrenör Hakan Çınaroğlu yönetiminde hazırlıklarını sürdüren Profesyonel Boksör Sezer Olpak, 5 Haziran’da Almanya’daki müsabaka için hazırlanıyor. Bu karşılaşmayı kazandığı takdirde Ekim ayında Almanya şampiyonu ile kemer müsabakasına çıkağını belirten Sezer Olpak, hedefinin kemeri ülkemize getirmek olduğunu dile getirdi.

Likya Gençlik Spor Kulübü Yönetiminde bulunan aynı zamanda Antrenörlük yapan Hakan Çınaroğlu, Boksör Sezer Olpak için maddi manevi destekte bulunuyor. Bu önemli müsabakaya az bir zaman kaldı. Teknik, kondisyon ve çabukluk üzerine haftada 6 gün çift antrenman yaptıklarını kaydeden Sezer Olpak; 8 rauntluk uzun bir karşılaşma olduğu için en iyi performansı sergilemek adına mücadele vereceğini söyledi.

Boksör Sezer Olpak yaptığı açıklamada, “28 yaşındayım ve 13 yıldan bu yana aktif olarak boks yapıyorum. Aynı zamanda antrenörüm. Amatörde Türkiye derecelerim var. 2017 yılından itibaren de profesyonel olarak ringe çıkıyorum. Fethiye’nin ilk profesyonel boksörüyüm. Ukrayna, Beyaz Rusya, Arnavutluk gibi ülkelerde önemli müsabakalarda yer aldım. 6. profesyonel maçımı 5 Haziran’da Almanya’nın Wiasbaden kentinde yapacağım. Çok az bir zaman kaldı. 8 rauntluk bir karşılaşma olacak” dedi.

Açıklamasını sürdüren Sezer Olpak, “3 Haziran Perşembe günü Almanya’ya hareket edeceğiz. Birinci hedefim dünya sıralamasında üst seviyelere yükselebilmek.  Bu maçı kazandığım takdirde, Ekim ayında Almanya şampiyonu ile 10 rauntluk kemer maçına çıkacağım. Tek amacımız bu maçı ve sonrasındaki kemer karşılaşmasını kazanıp; Fethiye’ye büyük bir gurur yaşatmak” ifadelerini kullandı.