SEYDİKEMER TÜRK
Giriş Tarihi : 30-03-2021 14:03   Güncelleme : 30-03-2021 14:03

SEYDİKEMER’DE KİTAP KURTLARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

Seydikemer’de 57’nci Kütüphane Haftası dolaysıyla düzenlenen etkinlikte en çok kitap okuyan çocuklar ödüllendirildi. Kütüphane Haftası anısına çocuk kategorisinden en çok kitap okuyan Aylin Karalar ödülünü Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün elinden aldı

SEYDİKEMER’DE KİTAP KURTLARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

 

Seydikemer’de bu yıl 57. Kütüphane Haftası düzenlenen programla kutlandı. İlçe Halk Kütüphanesi salonunda gerçekleştirilen programa Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San, Seydikemer İlçe Halk Kütüphane Sorumlusu Naciye Akkuş, Kültür ve Turizm Fethiye Şube Müdürü Saffet Dündar, öğrenci ve öğretmenler katıldı.

Koronavirüs önlemleri çerçevesinde sınırlı imkânlarla gerçekleştirilen program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.  Programda günün anlam ve önemini belirten konuşma yapan İlçe Halk Kütüphane Sorumlusu Naciye Akkuş, kitapların yeni dünyaları keşfetmede önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Konuşmanın ardından Seydikemer Şehit Gürcan Akan İlkokul’u 3/A sınıfı öğrencilerinden Alihan Karakaş, Hasan Turan’nın ‘Kütüphane’ adlı şiirini, Osman Alagöz de                                                      Bora Bey’in  ‘Kitabın Sitemi’ adlı şiirini seslendirdi.

EN ÇOK KİTAP OKUYANLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Program kütüphane haftasına özel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerin takdimiyle devam etti. Dereceye giren öğrenciler ödüllerini Belediye Başkanı Yakup Otgöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San ile Kültür ve Turizm Fethiye Şube Müdürü Saffet Dündar’ın elinden aldı. Yetişkin kategorisinden oğlu Mehmet Burak Gölyeri için kitap alan Murat Gölyeri’ye ödülünü Başkan Otgöz takdim etti.

BAŞKAN OTGÖZ; “KİTAPLARA SIKI SIKI SARIL”

Kitap okuma yarışmasında çocuk kategorisinden en çok kitap okuyan Aylin Karalar’ın ödülünü Belediye Başkanı Otgöz verdi. Kitapsever öğrenciyi tebrik eden Başkan Otgöz, Karalar’a kitaplara her zaman sıkı sıkı sarılmasını ve okumayı hiç bırakmaması tavsiyesinde bulundu.

Çocuk kategorisinde en çok kitap okuyarak dereceye giren bir diğer öğrenci Esila Çatal’a ise ödülünü Kültür ve Turizm Fethiye Şube Müdürü Saffet Dündar takdim etti.

Belediye Başkanı Otgöz, günün anısına, Seydikemer İlçe Halk Kütüphane Sorumlusu Naciye Akkuş’a hediye takdim edip görevinde başarılar diledi.

57’nci Kütüphane Haftası programı kütüphane içerisinde okuma etkinliği ile devam edip ‘Sıradışı Okurlar Belgeseli’nin izlenmesiyle sona erdi.