SEYDİKEMER TÜRK
Giriş Tarihi : 30-08-2020 15:11   Güncelleme : 30-08-2020 15:16

Seydikemer'de 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları

Seydikemer ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı programı kapsamında Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda yapılan törenle kutlandı. Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin zaferle sonuçlanması sebebiyle kutlanan ve bu yıl 98.yıl dönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı, Cumhuriyet ve Demokrasi  Meydanı'nda Atatürk anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

Seydikemer'de 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları

 

 

Törene Seydikemer Kaymakamı Ahmet Güneri, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, İlçe Emniyet Müdürü Muzaffer Yüceur, İlçe Jandarma Komutanı Sadık Çetin, Seydikemer AK Parti İlçe Başkanı Salih Gümüş, Cumhuriyet Halk Partisi Cemil Daydır, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Mehmet Arıç, İyi Parti İlçe Başkanı Sevgi Nurten Güler, Seydikemer Müftüsü Orhan Turan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San, Orman İşletme Müdürü Ömer Kahraman, Belediye Başkan Yardımcıları ve Müdürleri katıldı.

Şehit Mezarları ve Şehit Adnan Ergen'in evine Ziyaret

30 Ağustos Zafer Bayramı programı kapsamında, Seydikemer ilçesinde şehit mezarları ziyaret edildi. Seydikemer Kaymakamı Ahmet Güneri , Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, İlçe Emniyet Müdürü Muzaffer Yüceur, İlçe Jandarma Komutanı Sadık Çetin ve Seydikemer Müftüsü Orhan Turan'ın katıldığı ziyarette şehit mezarları başında dua edildi ve Kuran-ı Kerim tilaveti okundu.

Şehit mezarlarının ziyaretinin ardından Seydikemer Kaymakamı Ahmet Güneri ve Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Şehit Adnan Ergen'in evini ve ailesini ziyaret ettiler.

Başkan Otgöz: "Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda milli mücadelemizin başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Kahraman Türk ordumuzun şehit, gazi tüm askerlerini rahmet ve minnet ile andık. Ardından Sayın Kaymakamamız Ahmet Güneri ile beraber ilçemizde şehit mezarlarını ziyaret ettik. Vatanı ve milleti uğruna fedakarlıkların en büyüğünü yapan aziz şehitlerimizi dualar ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile andık. Tabi aziz şehitlerimizin aileleri, bize emanet. Her ihtiyaç duyduklarında emirlerindeyiz. Tüm şehitlerimize bu vesile ile tekrar Allah'tan rahmet ve ailelerine sabır diliyorum. Aziz Milletimizin sayısız zaferlerinden biri 30 Ağustos gibi önemli bir günde burada olmaktan onur duyuyorum."