SEYDİKEMER TÜRK
Giriş Tarihi : 21-05-2021 16:23   Güncelleme : 21-05-2021 16:23

Seydikemer Müftülük Personelin'den Filistin’e Yardım Eli

Seydikemer Müftülük Personelin'den Filistin’e Yardım Eli

Seydikemer Müftülük Personelin'den Filistin’e Yardım Eli

 

Seydikemer İlçe Müftülüğü personeli, Filistin’li Müslümanlara aralarından 13 Bin TL toplayarak Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla bağışta bulundu.

İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere yönelik saldırılarına karşı zulüm gören Filistin’li Müslümanlara yönelik Seydikemer İlçe Müftülüğü personeli, Müslümanlara aralarından 13 Bin TL toplayarak Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla bağışta bulundu.

 

Gerçekleşen bağış kampanyası hakkında yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

 

“Mescidi-i Aksa ve çevresinde yaşanan  İsrail devlet teröründe  mağdur ve mazlum duruma düşen din kardeşlerimize Seydikemer Müftülüğünden yardım eli uzatıldı. Müslümanların göz bebeği, Hz. Peygamberin emaneti Kudüs için, Mescid-i Aksayı korumak için canları pahasına mücadele eden kardeşlerimize ve bu uğurda kutlu makama, şehitlik mertebesine erişen şühedaların yetimlerine, bizlere bıraktıkları emanetlere sahip çıkmak için, İlçe Müftüsü, idari personel, Kur’an Kursu Hocaları, İmam ve Müezzinlerin  kısa bir sürede kendi aralarında topladıkları 13 000 T.L. lik nakdi yardım Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla Filistinli din kardeşlerimize gönderilecek”