SEYDİKEMER TÜRK
Giriş Tarihi : 02-03-2021 15:58   Güncelleme : 02-03-2021 15:58

SEYDİKEMER BELEDİYESİ’NDEN ESNAFA KİRA DESTEĞİ

SEYDİKEMER BELEDİYESİ YENİ HİZMET BİNASINDA İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

SEYDİKEMER BELEDİYESİ’NDEN ESNAFA KİRA DESTEĞİ

 

 

Seydikemer Belediyesi yeni hizmet binasında ilk meclis toplantısı gerçekleşti. Seydikemer Belediye Meclisi mart ayı toplantısı Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz başkanlığında yapıldı. Seydikemer’de faaliyetleri durdurulan ve bu önlemler nedeniyle faaliyette bulunamayan veya pandemi sürecine bağlı olarak faaliyetlerinde %50'yi aşan oranda azalma meydana gelen işyerlerinden bu sürelere ilişkin kira bedellerinin tahsil edilmemesine ilişkin ve Belediye Başkanına yetki verilmesine dair madde oybirliği ile kabul edildi

 

Seydikemer’de geçtiğimiz aralık ayında vatandaşlara hizmet vermeye başlayan ve modern mimarisiyle dikkat çeken Seydikemer Belediyesi yeni hizmet binasındaki ilk meclis toplantısı pandemi kuralları gözetilerek yapıldı. Başkan Yakup Otgöz başkanlığında gerçekleşen Seydikemer Belediye Meclisi mart ayı toplantısında 7 gündem maddesi görüşülüp oy birliği ile karara bağlandı.

 

“KURALLARA UYMAYA ÖZEN GÖSTERELİM”

Mart ayı meclis toplantısında konuşan Başkan Otgöz, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan risk haritasında Muğla’nın yüksek riskli iller içerisinde yer aldığına dikkat çekti. Tedbirlere riayet edilmesi gerektiğini belirten Başkan Otgöz; “Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın açıkladığı risk haritasına göre Doğu illerimiz ve Uşak ilimiz mavi renkle düşük riskli iller arasında olduğunu gördük. Muğla turuncu rengiyle yüksek riskli iller arasında yerini aldı. Bu tabloyu değiştirmek bizim elimizde. Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına sıkı sıkı uymaya devam edelim. Kontrollü normalleşme Seydikemer’de de başladı ancak şunu unutmayalım: Bu bir kontrollü normalleşmedir! Kovid-19 pandemisi tamamen ortadan kalkmadı. Kurallara uymaya özen gösterelim” ifadelerini kullandı.

 

ESNAFA KİRA DESTEĞİ

Seydikemer Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde faaliyetleri durdurulan, faaliyette bulunamayan veya faaliyetleri yüzde 50’yi aşan oranda azalma meydana gelen esnafa destek kararı aldı.

Mali Hizmetler Müdürlüğüne ait Seydikemer sınırları içerisinde 17 Nisan 2020 tarihli ve 31102 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 7244 sayılı Yeni Koronavirüs (COVID 19) Salgınının Ekonomik ve Sosyal Hayata Etkilerinin Azaltılması Hakkında Kanun uygulamaları ve 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 84'üncü maddesinde sayılan mücbir sebep hali gözetilerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğünün 15/12/2020 tarihli ve 2020/27 numaralı Genelgesi kapsamında 01/11/2020 tarihinden itibaren; Kamu kurum ve kuruluşları tarafından alınan önlemler sonucunda faaliyetleri durdurulan ve bu önlemler nedeniyle faaliyette bulunamayan veya pandemi sürecine bağlı olarak faaliyetlerinde %50'yi aşan oranda azalma meydana gelen işyerlerinden bu sürelere ilişkin kira bedellerinin tahsil edilmemesine ilişkin ve Belediye Başkanına yetki verilmesine dair madde oybirliği ile kabul edildi.