MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 08-05-2022 11:47   Güncelleme : 08-05-2022 12:07

Serap Ülkü'den Anneler Günü Mesajı

Serap Ülkü'den Anneler Günü Mesajı

Serap Ülkü Medya A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Dijital Medya ve Yayıncılar Derneği Başkanı Serap Ülkü Özdemir’den Anneler Günü Mesajı

"Bilindiği gibi, mayıs ayının ikinci pazar günü, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de “Anneler Günü” olarak kutlanmaktadır. Bu mutlu günde evlatlar annelerine; sevgilerini, minnetlerini, şükranlarını çeşitli etkinliklerle ifade etmenin heyecan ve mutluluğunu yaşarlar.

Bugün vesilesiyle varlıklarıyla hayatı anlamlandıran, emsalsiz ve sınırsız sevginin, sabrın, şefkat ve merhametin engin kaynağı, hoşgörünün, masum ve temiz duyguların timsali annelerimizin anneler gününü kutluyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

‘Annelik’ şefkattir, merhamettir, sabır ve metanettir; başka bir ifadeyle dünyadaki tüm güzellikleri barındıran sihirli kelimedir. Dünyada hiçbir şeyle kıyaslanamayan, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyen en yüce, en ulvi duygulardan biridir. Annelerimiz, bu yüce ve ulvi görevi her türlü zorluğa rağmen, karşılık beklemeden yerine getirirler. Hiç eksilmeyen karşılıksız ve şartsız sevgiye, fedakârlığa, insanı insan yapan tüm değerlere sahiptirler. Her yaşta insan için en güvenilir liman; en büyük güç kaynağıdırlar.

Cenneti annelerin ayaklarının altına seren, anneleri baş tacı kabul eden, anneliği en mukaddes ve en müstesna mertebe olarak gören bir inancın, kültürün ve geleneğin mensupları olarak; bu en kıymetli varlıklarımızın daima yanında olmalı, ömürlerinin sonuna kadar onları baş tacı etmeli, mutlu ve huzurlu olmaları için evlat sevgisini en güzel şekilde onlara yaşatmalıyız.

Nefes aldığımız her gün merhametlerine, şefkatlerine ve ilgilerine muhtaç olduğumuz annelerimize verdiğimiz değeri, duyduğumuz sevgiyi belirli bir günle sınırlı kalmadan daima hissettirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu mutlu günde, evlatlarını kucaklayamamanın hüznünü yaşayan, acılarını yürekten paylaştığımız tüm şehit annelerimize bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Ömürlerini evlatlarına, ailelerine adayan, sevgi ve saygıların en büyüğünü hak eden annelerimiz ile yüreği annelik hisleriyle dolu olan tüm kadınların Anneler Günü’nü kutluyor; selam ve saygılarımı sunuyorum.

Ahirete irtihal etmiş annelerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum."