GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-06-2021 12:02   Güncelleme : 27-06-2021 12:55

SERAP ÜLKÜ “MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KİMLERİ BESLİYORSUN ?

SERAP ÜLKÜ “MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KİMLERİ BESLİYORSUN ?

SERAP ÜLKÜ “MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KİMLERİ BESLİYORSUN ?”
Dijital Medya ve Yayıncılar Derneği Kurucu Başkanı Serap Ülkü, Muğla Büyükşehir Belediyesi İletişim Danışmanı Tuncay Mollaveisoğlu’nun kullanmış olduğu “Muğla Yereldeki besleme medyanın….” sözüne tepki gösterdi. Serap Ülkü yaptığı yazılı açıklama da Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne seslenerek “Bu kişiye ne danışıyorsunuz açıklayın bilelim. Maaşını Muğla veriyorsa bilmekte hakkımız” ifadesini kullandı.
Ülkü’nün yaptığı yazılı açıklama şu şekilde “Biz yıllardır Muğla’nın ilçelerinde yaşayan gazeteciler olarak seçim döneminde ilginç bir olay ile karşılaştık. Yeniçağ Gazetesi’nde köşe yazısı yazan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü öven diğer adayların seçilmesi halinde felaket olacağını ima eden Tuncay Mollaveisoğlu’nun Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde danışman olduğunu öğrendik. Muğla ile ilgili tek satır yazmayan bu kişi, seçim dönemi Osman Gürün’e övgüler yağdırmasının arka planında böyle bir gerçek olduğunu haber yapan gazeteci arkadaşımız Mete Sönmez’e de İstanbul’da dava açtı. Mete Sönmez arkadaşımız da pandemi nedeniyle İstanbul’a gidemedi ve ceza aldı. İtirazı nedeniyle süreç devam ediyor.  
 Muğla Valiliği, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden danışmanlık için maaş almaya devam eden Tuncay Mollaveisoğlu hakkında inceleme başlattığını öğrendik. Bodrum’da bir gazetenin sorusu üzerine konuşan Tuncay Mollaveisoğlu köşeye sıkışmış panik havası ile kurduğunu düşündüğümüz cümlelerinde “Muğla yerelde BESLEME medyanın yıllar önce yazdığı “danışmanlık” meselesini, hortumcu medya yeniden gündeme taşıdı….” dediğini öğrendik. 
Yeniçağ Gazetesi’nin ardından Cumhuriyet Gazetesi’ne geçen Tuncay Mollaveisoğlu, son zamanlarda birçok kurumdan maaş alan kişileri diline doladı ama bugün hala ne yaptığını öğrenemediğimiz bir iş için Muğla Büyükşehir’den de kendisi maaş alıyor. Muğla ve Muğla Büyükşehir Belediyesi için ne yapıyorda hala maaş alıyor? çok merak ediyoruz. Tuncay Mollaveisoğlu’nun kendisi ortaya çıkıp “ben bunları yapıyorum” demiyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi yaptığı işler için tek bir açıklama yapmıyor. Ancak Tuncay Mollaveisoğlu çıkmış, bu danışmanlığını sorgulayan Muğla’daki gazeteciler hakkında “besleme” gibi çirkin sözler sarf edebiliyor.
Muğla’da yaşayanların cebinden çıkan paralar ile maaşını alan bu kişi öncelikle Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden neden maaş aldığını ve bugüne kadar hangi işleri yaptığını kamuoyuna anlatmalıdır. 
Ayrıca  Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne de sesleniyorum . Bu kişiye ne danışıyorsunuz açıklayın bilelim. Maaşını Muğla veriyorsa bilmekte hakkımız.
Siz susmaya devam ettikçe bizde sormaya devam edeceğiz, Muğla Büyükşehir Belediyesi kimleri besliyorsun?