FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 24-09-2020 21:48   Güncelleme : 24-09-2020 21:48

Serap Ülkü 'den Basın Açıklaması

Serap Ülkü 'den Basın Açıklaması

Bugüne kadar birçok kurum, belediye başkanı, siyasetçi hakkında belgeli haberlere imza attık. Birçok kez hakkımızda suç duyurusunda bulunuldu. Haberlerimizde hakaret etmediğimiz, okuyucularımızı yanıltmadığımız, kamuoyu yararı gözettiğimiz ve elimizde belgelerimiz olduğu için yargı hep lehimize kararlar verdi. 
Haklarını yasal olarak mahkemede arayan herkese saygımız var. Olması gerekende budur. 
Fakat… Fethiye’ye gelen bir tatilcinin “Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca bize saldırdı” iddiasını gündeme getirmemiz ile birlikte bazı odaklar kurumumuzu hedef göstermeye başladı.
Haberin birçok ulusal gazete ve televizyonlarda yer almasına rağmen, sosyal medya da yer alan trollerin hedefinde nedense hep FETHİYETÜRK - MUĞLATÜRK oldu. 
Ve Dün… Alim Karaca’nın tatilciye nasıl saldırdığının görüntüleri ulusal medya da yer bulmasının ardından MUĞLATÜRK’te de yer verdik. 
Sosyal medyadaki malum gruplar görüntülerde ki “Alim Karaca’nın sokaktan bir arabanın peşinden koşmasını, daha sonra planlı şekilde aracı takip edip ışıklarda aracı durdurmasını, bizzat kendisinin bir kadının olduğu tarafa geçip saldırması”yla ilgilenmediler. Onlar için olayın kötü tarafı bu görüntülerin MUĞLATÜRK te yayınlanması oldu. 
Bunlar da olacak. 
Fakat. İş kurumumuz çalışanlarına tehditlere kadar uzanırsa orada duracaksınız. Yargı yetmedi, sosyal medya yetmedi, şimdi de tehdit öyle mi ? 
Fethiye “Mutlu huzurlu bir kent” olarak anılması gerekirken, Şimdi fiziki ve sözlü şiddet onur ve gurur mu oldu ? 
Sokağın ortasında araba kovalamak, bir kadının olduğu arabaya saldırmak, nezaket mi oldu ? 
Bu görüntülerden üzüntü duymanız gerekirken, bir kadın girişimcinin sahibi olduğu medya kurumunu hedef göstermek, çalışanlarına kadar tehdit etmek hoşgörü mü oldu ? 
Bilgisiz, belgesiz, yanlış haber mi yaptık ? Herşey ortadayken neden bizi susturmak istiyorsunuz ? Yaptığımız haberin neresinde yanlış var ? 
Bu güne kadar yargıdan cevabınızı aldınız. Yanlışımız var ise yine yargıya gidebilirsiniz, saygı duyarız. Ama bu hedef göstermenizi, tehditlerinize asla boyun eğmeyeceğiz. 
Kurumumuza gelecek her türlü saldırı da, adresin belli olduğu da artık aşikardır.