SPOR
Giriş Tarihi : 06-11-2020 19:22   Güncelleme : 06-11-2020 19:22

Şenol Güneş: "Ortak hayalin ve ortak çalışmanın ürünü"

P&G ve Milliyet'in ev sahipliğinde düzenlenen 66. Gilette-Milliyet Yılın Sporcusu yarışmasında Yılın Antrenörü seçilen A Milli Takımımız Teknik Direktörü Şenol Güneş, aldığı ödülün ortak hayalin, ortak düşüncenin ve de ortak çalışmanın ürünü olduğunu söyledi.

Şenol Güneş:

İzmir'deki 30 Ekim depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralananlara da acil şifalar dileyen Şenol Güneş Volkswagen Arena'daki törende Covid-19 tedbirlerinin en üst düzeyde olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek "Pandemiden de bahsetmek lazım. Çok etkisi var üzerimizde. Olağanüstü bir durum. Maskeye, mesafeye ve hijyene dikkat edin diyorlar, doğru da söylüyorlar. Sayılar maalesef giderek artıyor. İnşallah bu kötü günler bir an önce geçer. Uzun süredir yapılmak istenen ama bugüne nasip olan bu tören yine mesafeye dikkat ederek yapılyor. Başta Yıldırım Demirören olmak üzere tüm Milliyet çalışanlarını tebrik ediyor, teşekkür ediyorum. Milliyet 66 yıldır bu ödül törenini yapıyor. Bunu bu şekilde en üst seviyede devam ettirmek kolay değil. Ödül aldığım kategoride yer alan tüm meslektaşlarımı, dostlarımı da tebrik ediyorum. Onlar da alabilirdi. Aramızda hem rekabet hem dostluk var" dedi. 

"Sorumluluklarımız arttı"

A Milli Takımımızın EURO 2020'ye katılma başarısı elde etmesiyle bir mesafe aldıklarını belirten Güneş, şimdi hedefin 2021 yazında yapılacak Avrupa Şampiyonası'nda başarı elde etmek ve de 2022 Dünya Kupası'nda yer almak olduğunu vurguladı. Tecrübeli teknik adam ödülün ülkemizi en iyi şekilde temsil etme sorumluluğunu da artırdığını söyledi.
 
A Milli Takım Teknik Direktörü, sözlerini "Futbolda başarıyı kendi işimizi iyi yaparak sağlamaya çalışıyoruz. Burada pırıl pırıl sporcular görüyorum. Hepsi inançlı, pes etmeyen kişiler. Çok güzel bir Z kuşağı geliyor. Gençliğe imkan ve zaman verdiğinizde her şeyi başarırlar" diyerek tamamladı.