FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 15-05-2021 14:40   Güncelleme : 15-05-2021 14:40

Şampiyonluk genelgesi valiliklere gönderildi

Şampiyonluk genelgesi valiliklere gönderildi

Şampiyonluk genelgesi valiliklere gönderildi

İçişleri Bakanlığı tarafından, bugün oynanacak Spor Toto Süper Lig'de son hafta musabakalarına ilişkin olarak genelge, valiliklere gönderildi. Buna göre, cadde, sokak ve meydanlarda şampiyonluk kutlaması yapılamayacağı kaydedildi.

Süper Lig'de şampiyonun belli olacağı maçlar öncesinde İçişleri Bakanlığı, valiliklere uyarılarda bulundu. Korona virüsü salgını nedeniyle tam kapanmanın olduğu günlerde, şampiyonluk kutlaması için kalabalıkların cadde, sokak ve meydanlarda toplanmasına izin verilmemesi istendi.

Ayrıca, valiliklerden karşılaşmaların oynanacağı statlara Türkiye Futbol Federasyonu’nun belirlediği sayı kadar izleyici ve görevli alınacağı belirtildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’nde (GAMER) Emniyet Genel Müdürü ve bakanlık yardımcılarıyla bir araya geldiği toplantıda şampiyonluk kutlamaları ile ilgili düşüncelerini açıklamıştı. Bakan Soylu, “Şampiyonluk kutlamalarının tam kapanma döneminden sonra yapılması konusunda tedbir alınması gerekir diye düşünüyorum” ifadelerini kullanmıştı.