FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 02-05-2022 09:55   Güncelleme : 02-05-2022 09:59

ŞAMPİYONLAR FETHİYE’DE ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI

Avrupa şampiyonu olan Türk kafilesi ...

ŞAMPİYONLAR FETHİYE’DE ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI

Yunanistan’ın Rodos Adası’nda 20  ve 30 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen 2022 Avrupa Okullar Satranç Şampiyonasına katılan öğrenciler Avrupa şampiyonu oldular.

 

Avrupa şampiyonu olan Türk kafilesi; Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Muğla İl Satranç temsilcisi Murat Yenice, Fethiye İlçe Gençlik ve Spor  Müdürü Harun Reşit Yiğit ve vatandaşlar tarafından Fethiye iskelesinde çiçeklerle karşılandı.

 

2019 yılından sonra 2022 yılında da Avrupa Okullar Şampiyonasının şampiyonu Türkiye oldu. 23 ülkeden 195 sporcunun mücadele ettiği Avrupa Okullar Satranç Şampiyonasında oynanan final maçları ile sona erdi. 32 sporcumuzun ülkemizi temsil ettiği şampiyonada her iki sporcumuzdan biri madalya alırken, 5 altın, 6 gümüş ve 5 bronz olmak üzere toplamda 16 madalya ile Türk ekibi büyük bir başarıya daha imza attı. Ayrıca şampiyonada Türkiye en başarılı ülke ödülünü de kazandı.

 

Fethiye-Rodos feribotu ile gelen şampiyonları karşılayan Fethiye Kaymakamı Alper Balcı konuşmasında “Türkün zekasını ve gücünü tüm dünyaya gösterdiğiniz için sizlerle gurur duyuyoruz” dedi.  Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Türkiye Satranç Federasyonu Asbaşkanı Ömer Asım Ötegen ise “Başarılı bir sonuçla ülkemize dönmenin gururunu yaşıyoruz. Çok sevinçliyiz. Türkiye Avrupa şampiyonu oldu. 5 altın, 6 gümüş, 5 bronz madalyayla döndük. Aynı zamanda satranç federasyonu olarak en başarılı federasyon ödülünü de aldık. Bu başarı hepimizin. Bize bugüne kadar desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve Satranç Federasyonu Başkanımız Gülkız Tulay’a çok teşekkür ediyoruz. Çok gayretli bir çalışma yaptık. 10 gün gece gündüz yüksek bir tempoda çalıştık ve bu başarılı neticeye ulaştık” dedi. Haber/foto-Gökhan Ayyıldız