FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 27-05-2021 19:57   Güncelleme : 27-05-2021 19:57

SALİH DÜNDAR AŞILAMAYA BAŞLIYORUZ DEDİ

Nursel Özdemir Kurumları kurucusu Psikolojik Danışman Salih DÜNDAR aşılama çalışmalarında engelli öğrencilerle ilgili müjdeyi verdi. Ak Parti Fethiye İlçe Teşkilatı Başkan Yardımcısı,  Sivil Toplum Kuruluşları ve Halkla İlişkiler Başkanlığı görevini sürdüren DÜNDAR özel gereksinimli bireylerle uzun yıllardır çalışmalarını sürdürüyor.

SALİH DÜNDAR AŞILAMAYA BAŞLIYORUZ DEDİ


Dündar pandemi sürecini şöyle değerlendirdi; Özel eğitim gereksinimli öğrencilerin rehabilitasyon desteği almaya devam etmesi sebebiyle aşılamada öncelikli sırada yer alması konusunda gerekli çalışmalar bakanlık tarafından yapılmaya devam etmektedir. Geçtiğimiz dönemde 18 yaş üstü down sendromlu engelli vatandaşlarımız ve kurumlarımızda çalışan sağlık personellerine aşılama süreci başlanmıştı. Şimdiki çalışmalarda ise aşı programında öncelikli grupta yer alan tam bağımlı orta düzey ve ağır engelli vatandaşlarımıza aşılama geldiğinin müjdesini sağlık bakanı Dr. Fahrettin Koca twitter üzerinden duyurdu. Aşılama sorgusu  için e- nabız ya da 2023’e kısa mesaj göndererek sorgulama yapılabilir ve sorgulama sonucunda randevu için MHRS üzerinden aşı randevusu alarak yaptırabilirler. Rehabilitasyon merkezi çalışanların tamamını aşılama ve rehabilitasyondan destek alan öğrencilerine yönelik olarak çalışmalar başkan yardımcılığı yaptığım EGE-DER (Ege Bölgesi Rehabilitasyon Merkezler Derneği) yönetim kurulu ile görüşerek özel özel eğitim dernekleri federasyonumuza ilettik. Federasyonumuz ilgili talebimizi sağlık bakanlığına ileterek süreci hızlandırmak için gerekli tüm çalışmaları vatandaşlarımız için yapmaya devam ediyor.Bu konuda gücümüze güvenin. Her vatandaşımızın aynı haklara sahip olması için her türlü çalışmaları yapmaya özen gösteriyoruz” dedi.

Sağlık bakanlığının engelli bireylere sunulan aşılama hizmeti için gerekli tüm duyuruları vatandaşlara yapmaya özen gösteren Salih DÜNDAR,herhangi bir sorun durumunda yardımcı olacağını da belirtti.