TURİZM
Giriş Tarihi : 24-07-2021 14:54   Güncelleme : 24-07-2021 14:54

Saklıkent Kanyonu’nu bayramda 72 bin kişi ziyaret etti

​​​​​​​Seydikemer’de bulunan, Antalya ve Muğla’yı  birbirinden ayıran Saklıkent Kanyonu, Kurban Bayramı’nda korona virüsü salgınına rağmen ziyaretçi akınına uğradı.

Saklıkent Kanyonu’nu bayramda 72 bin kişi ziyaret etti

Seydikemer’de bulunan, Antalya ve Muğla’yı  birbirinden ayıran Saklıkent Kanyonu, Kurban Bayramı’nda korona virüsü salgınına rağmen ziyaretçi akınına uğradı. Kurban Bayramı tatili için Fethiye ve Seydikemer'e gelen tatilcilerin büyük ilgi gösterdiği Saklıkent’i, bayram tatili boyunca 72 bin kişinin ziyaret ettiği öğrenildi.

Türkiye’nin ve dünyanın en gözde kanyonları arasında yer alan Saklıkent Kanyonu, Kurban Bayramı’nda da yerli turistlerin ilgisini çekti. Muğla ve Antalya sınırlarında yer alan, Fethiye’ye 45 kilometre mesafede bulunan Saklıkent, içinden akan soğuk suyuyla yerli ve yabancı turistlerin en çok rağbet ettiği kanyon oldu. Pandemiye rağmen yöreye gelen turistler, Saklıkent Kanyonu’nu ziyaret ederek buz gibi suların içerisinde metrelerce yürüyerek serinledi.  Sıcaklığı 5 derece olan sudan geçen turistler, 18 kilometre uzunluğundaki kanyonu keşfetmenin keyfini yaşadılar.

Kovid-19 tedbirlerinin alındığı kanyonda, yüksekliği 100 metreyi bulan dağların arasında yürüyenler, mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak havaya karşı adeta klima ortamına girmiş gibi oldular. Büyük bölümü güneş görmeyen kanyona gelen ziyaretçiler, içinden akan suda yürümekten büyük keyif aldıklarını dile getirirken; kanyona girmek isteyen tatilciler ise gişelerde zaman zaman uzun kuyruklar oluşturdu.

 

Çoğunluğunu yerli turistlerin oluşturduğu ziyaretçiler, kanyonun doğasının çok güzel olduğunu söyleyerek, “Saklıkent Kanyonu harika bir ortama sahip. Hem çok serin hem de güzel bir doğası var. Burada bol bol fotoğraf çektik. Burayı hiç unutmayacağız” ifadelerini kullandılar.