SPOR
Giriş Tarihi : 24-11-2021 11:15   Güncelleme : 24-11-2021 11:15

Sağlıklı yaşam için pedal çevirdiler

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Milas Gençlik Merkezi koordinesinde Milas Veteriner Fakültesi, Milas Meslek Yüksek Okulu ve Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa “Sağlıklı Yaşam ve Spor Atölyesi Bisiklet Turu” düzenlendi.

Sağlıklı yaşam için pedal çevirdiler

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Milas Gençlik Merkezi koordinesinde Milas Veteriner Fakültesi, Milas Meslek Yüksek Okulu ve Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa “Sağlıklı Yaşam ve Spor Atölyesi Bisiklet Turu” düzenlendi.

Milas Gençlik Merkezi Müdürlüğü koordinesinde 21 Kasım Pazar günü gençlerin sosyal medya bağımlılığını azaltarak, hayatın her alanında aktif bir şekilde rol almalarını sağlamak, zinde ve sağlıklı olmak için fiziksel olarak aktif hale getirmek, düzenli fiziksel aktivite yapmalarını sağlayarak, obezite, kalp hastalığı, kanser, akıl hastalığı, diyabet ve artrit gibi ciddi hastalıklardan korunmalarına yardımcı olmak, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere yönlendirmek amacıyla "Sağlıklı Yaşam ve Spor Atölyesi Bisiklet Turu” gerçekleştirildi.

Saat 10.30’da Milas Atapark Meydanı’nda başlayan 10 km uzunluğundaki Bisiklet Turu, Menteş Mahallesi, Beçin Kıyılama Mevkii ve Beçin Mahallesinden geçilerek Milas Veterinerlik Fakültesinde sona erdi. Milas’ın doğasıyla iç içe gerçekleşen bisiklet turu, Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Milas Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Artay Yağcı, Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, Muğla Bisiklet İl Temsilcisi İlker Cömert, gençler ve vatandaşların yoğun katılımıyla tamamlandı.

Bisiklet Turu sonunda bir açıklama yapan Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman “Gençlerin sosyal medya bağımlılığını azaltmak, zinde ve sağlıklı olmak için fiziksel olarak aktif hale getirmek amacıyla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlemiş olduğumuz bisiklet turunu güzel bir havada yoğun bir katılımla tamamladık. Bu yıl 3. kez düzenlenen “Sağlıklı Yaşam Ve Spor Atölyesi Bisiklet Turu’nu” geleneksel hale getirerek, önümüzdeki yıllarda da devam ettireceğiz. Bu etkinliğe katılan Milas Kaymakamımız Mustafa Ünver Böke’ye, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek’e, destek olan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Sağlıklı Yaşam Bisiklet Turunun Özel bir misafiri vardı. Milas Cumhuriyet Anadolu Lisesi Engelli Rehber Öğretmeni Metin Polat’ta tandem bisikletiyle Sağlıklı Yaşam Turuna katılanlar arasındaydı. Metin Polat Tur sırasında şu mesajı verdi “Bugün güzel bir günde gene beraberiz, tandem bisiklet etkinlik buldukça tüm görme engellilerin hizmetindedir, gelin binin yahu” dedi.