FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 25-06-2021 11:05   Güncelleme : 25-06-2021 11:05

Sağlık neferlerinin mezuniyet sevinci

Sağlık neferlerinin mezuniyet sevinci

Korona virüsü salgını sürecinde, özverili bir çalışma içerisinde olan sağlık ordusuna Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden mezun olan 126 yeni hemşire de dahil oldu.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin yüz yüze eğitim verdiği bölümlerden birisi olan Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin mezuniyet töreni, Fethiye’de gerçekleştirildi. Mezuniyet törenine Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, rektör yardımcıları ve akademik personel katıldı.

2021 yılında 16. dönem mezunlarını veren Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesi, ilk mezunlarını 2006 yılında vermişti. Bu yıl mezun olan 126 hemşire ile birlikte toplam bin 667 hemşirenin sağlık ordusuna katıldığı belirtildi. Mezuniyet töreninde ilk olarak saygı duruşunda bulunurken, İstiklal Marşımız söylendi. Daha sonra konuşmalara geçildi.

Törende mezun öğrenciler adına konuşan Hemşirelik Bölümü öğrencilerinden Zeynep Karadeniz, mezun oldukları ve sağlık ordusunda yer alacakları için mutlu olduğunu belirtti. Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gonca Karayağız Muslu; bölümün yürüttüğü eğitim faaliyetleri hakkında bilgiler aktardı.

Mezuniyet töreninde konuşan Fakülte Dekanı Prof. Dr. Fatmagül Yur, “Fakültemizde 5 bölüm bulunmaktadır. İki bölümümüz aktif öğrencisi olan bölümlerdir. Bunlar Hemşirelik ve Beslenme ve Diyetetik Bölümü. Hemşirelik bölümünün bu yıl 16. dönem mezunlarını veriyoruz. Beslenme ve Diyetetik bölümünün ise seneye inşallah ilk mezunlarını vereceğiz. Bunun dışında Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Dil ve Konuşma Terapisi ve Gerontoloji bölümlerimiz mevcuttur. Toplam 126 hemşiremizi mezun etmenin gururunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, “Üniversitemizin sağlık alanına insan kaynağı ve pratik hizmet anlamında çok büyük katkıları olduğuna bugün bir kez daha şahit olmaktayız. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi olarak Sağlık Bilimleri ve diğer tamamlayıcı disiplinlerimiz ile birlikte adeta bir sağlık ordusu yetiştiriyoruz. Sevgili gençler; pandemi döneminde insan hayatına doğrudan dokunan sağlık mesleğinin kutsiyetine bir kez daha tanık olduk. İnanıyorum ki bugün mezun edeceğimiz kıymetli eller yarın hepimize can ve nefes olacaktır” dedi.

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat da, “Sizler bugün itibari ile ülkemizin sağlık ordusunun birer neferisiniz. İlçe kaymakamı olarak sizlere, sizleri yetiştiren hocalara, çok kıymetli ailelerinize ve Üniversitemizin rektörümüzün şahsında Üniversitemize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek tarafından dereceye giren öğrencilere diplomaları takdim edildi. Hemen ardından mezun olan tüm öğrencilere diplomaları akademik personel tarafından sunuldu.