MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 03-07-2021 20:38   Güncelleme : 03-07-2021 20:38

Sağlık çalışanlarına servis hizmeti sona erdi

Sağlık çalışanlarına servis hizmeti sona erdi

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bir yılı aşkındır pandemi ile mücadale eden sağlık çalışanlarımızın hepsinin faydalanabildiği uygulama olan ücretsiz servis hizmetinin Cuma günü sona erdiği belirtildi.

Pandemi döneminde hekiminden hemşiresine, güvenlikçisinden temizlik personeline kadar herkesin faydalandığı bu uygulamadan vazgeçilmesinin sağlık camiasını derinden üzdüğünü kaydeden Sağlık-Sen Muğla İl Başkanı Özcan Çiçek, bu durumu yetkililerin vicdanına bıraktığını söyledi.

Sağlık-Sen Muğla İl Başkanı Özcan Çiçek yaptığı yazılı açıklamada, “Bazı meslek gruplarının işe bile gitmediği zamanlarda dahi faydalandığı ücretsiz veya indirimli toplu taşıma hizmetinden fedakar sağlık çalışanları da mutlaka faydalandırılmalı ve kalıcı hale getirilmelidir. Normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte sağlık çalışanları unutulmamalıdır.

Halkın sağlığını korumak adına hayata geçirilen ve bir yılı aşkındır süren sağlık çalışanlarının ücretsiz servis hizmetinin son bulmasını yetkililerin vicdanına bırakıyoruz. Muğla Büyük Şehir Belediye Başkanı ve Meclis Üyelerine sesleniyoruz! Meclis gündeminde bu konu mutlaka görüşülmeli ve sağlık çalışanlarını memnun edici bir sonuca varılmalıdır” ifadelerini kullandı.