FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 26-03-2022 18:03   Güncelleme : 26-03-2022 18:03

Projelerine hız kesmeden devam ediyorlar

Göcek Süleyman Şatır Anadolu Lisesi bu yıl da e-Twinning projelerine hız kesmeden devam ediyor.

Projelerine hız kesmeden devam ediyorlar

 

 

Göcek Süleyman Şatır Anadolu Lisesi bu yıl da e-Twinning projelerine hız kesmeden devam ediyor.

 

“OLD but GOLD” adlı projede 9 farklı ülkeden 300’den fazla öğrenci ve 25’in üzerinde öğretmen birlikte çalışıyorlar.  Artık sonarına gelinen projede İngiliz edebiyatının usta isimlerinden biri kabul edilen Geoffery Chaucer tarafından kaleme alınmış 24 öyküden oluşan “The Canterbury Tales” adlı eserin 7 öyküsü öğrenciler tarafından incelendi.

Projenin koordinatörü Seher Örs yaptığı açıklamada, “Bu inceleme ve yaptığımız çalışmalar ile orta çağ İngiltere’sindeki hayata dair değerlendirmeler içeren eserin ışığında günümüz dünyasına farklı bakış açıları geliştirmeye, geçmiş ve bugün arasında bir kültür köprüsü kurmaya çalıştıklarını belirtti. Bu projelere ile amacımız öğrencilerimizin düşünce ve bakış açılarını geliştirirken temel toplumsal değerlerimizi koruyarak uluslararası dostluklar kazanmalarını sağlamak ve onların İngilizce dersine ilgilerini canlı tutmayı sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

 

Projelerine Eylül ayında başlayan öğrenciler öncelikle dönemin sosyal ve kültürel değerlerinin bir yansıması olan 7 hikâyeyi okudular. Hikayelerin bitiminde tüm ülkelerden öğrencilerin yer aldığı 10 farklı takıma ayrılarak her bir takımda okudukları hikayelere dair görevleri içeren; şiir yazma, aynı hikâyenin modern versiyonunu yazma, hikâye karakterlerini günümüze uyarlama, e-sözlük hazırlama, e- oyunlar ve e- materyaller oluşturma vb. ortak ürünler ortaya koydular. 

 

Proje Koordinatörü Seher Örs, öğrencilerinin bu etkinlikleri yaparken 10’dan fazla web2.00 aracını da kullanmayı aktif olarak öğrendiklerini projeler sayesinde 21. yüzyıl becerilerinin olmazsa olmazı teknolojiyi etkin ve verimli kullanmayı da desteklediklerini belirtti.