FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 08-04-2022 14:41

Polis Haftası törenle kutlandı

Türk Polis Teşkilatı’nın 177’inci kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası tüm yurtta olduğu gibi Fethiye’de de törenle kutlandı.

Polis Haftası törenle kutlandı

 

 

Türk Polis Teşkilatı’nın 177’inci kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası tüm yurtta olduğu gibi Fethiye’de de törenle kutlandı.

 

Bu kapsamda Fethiye Kaymakamlığı önündeki Atatürk Anıtı’nda gerçekleşen çelenk sunma törenine Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, Fethiye İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Çiçek ve gaziler katıldı. Programda ilk olarak Fethiye İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan tarafından anıta çelenk sunuldu. Daha sonra saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız söylendi.

 

Fethiye İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, “1845 yılında kurulan polis teşkilatımız, 177 yaşında. Türk halkının sevgi ve güvenini kazanmış, demokratik hukuk devletinin, Atatürk ilkelerinin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı olan Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun büyük bir gurur ve mutlulukla kutlamanın kıvancı içerisindeyiz. Türk Polisi toplumda huzuru ve güveni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanunun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi çok önemli ve hayati görevleri üstlenmiştir. Türk Polisi yurt içinde ve sınır ötesinde her yerde… Emniyet Genel Müdürlüğümüzün bu yıl ki mottosunda olduğu gibi hayatın merkezindedir. Teşkilatımızın kuruluş yıldönümü olan bugünde başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tarih boyunca vatan, bayrak ve tüm kutsallarımız uğruna canlarını seve seve feda eden tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor; kahraman gazilerimizi ve malullerimizi şükranla anıyor, görevi başında fedakarca çalışan meslektaşlarımıza ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” şeklinde ifadeler kullandı.

 

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı konuşmasında polis çocuğu olduğunu hatırlatarak, “Teşkilatımızın kuruluşunun 177. yılı hepimize kutlu olsun. Özellikle terör bölgesinde polis çocukları dayanışması vardır. Yıllar geçse de bu dayanışma devam eder. Polis eşi olmak da zordur. Annemden bilirim. Terör bölgesinde eşi ve komşuları görevdedir. Hasta olan polis çocuklarının iğnesini annem yapardı. Çünkü lojmandaki tek hemşireydi. O kadar çok sağlık talebi gelirdi ki çocuklarıyla yemek yiyemezdi. Komşusunun şehit olduğunu bilir ama eşine haber veremez. Polis olmak zordur bu coğrafyada. Bunu polis aileleri ve polis çocukları bilir. Eğer biz bugün nefes alabiliyorsak, şehitlerimizin vermiş olduğu son nefes sayesindedir. Bile bile ölüme gitmektir polislik” dedi.

 

Şehit olan polis arkadaşları hakkında bilgiler de aktaran Kaymakam Balcı, “En üzüldüğüm en önemli konulardan birisi, Çukur Barikat Operasyonu kahramanlarının kendi bombamızla 15 Temmuz günü Özel Harekat Daire Başkanlığımız vurulduğunda şehit olmaları. Azrail ile dalga geçen bu insanlar; kendi bombaları, kendi uçakları ile FETÖ’cü hainler tarafından şehit edildi. Burası onlar hiçbir zaman teslim olmayacağı için vuruldu. Türk polisi şehitleri ile beraber yaşıyor. Birçok kahraman bile bile ölüme gitti. Bunun hiçbir izahı ve mantığı yok. Kendilerine minnettarım. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Atam Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde olan Türk Polisi’nin 177. yıldönümünü kutluyorum. Gazilerimize şükranlarımı arz ediyorum” diye konuştu.