FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 17-11-2020 10:23   Güncelleme : 17-11-2020 10:23

PERSPEKTİF CANLI YAYINLA  ÖLÜDENİZ CLUB HOTEL MERİ’DEYDİ

Necati Kanbur’un sunumuyla gerçekleştirilen Perspektif programı geçtiğimiz Cumartesi MTÜRK TV’de canlı yayın ile sizlerleydi. Club Hotel Meri’nin Yönetim Kurulu Başkanı H. Sarper Konakçı Perspektif programının bu haftaki konuğuydu.

PERSPEKTİF CANLI YAYINLA  ÖLÜDENİZ CLUB HOTEL MERİ’DEYDİ

 

 

 

 Necati Kanbur Konuğunu almadan önce yerel basın ile ilgili bilgiler aktardı. Yerel basına gerekli ekonomi sağlanmadığı için ulusal basın kadar güçlü değil. Bunun birazda sebebi yerel yönetimlerden de kaynaklanıyor. Yağmur çamur demeden belediye başkanı, ziraat odası başkanı, ticaret odası başkanı basın açıklamam var dediğinde kendi imkanlarıyla yerel basındaki arkadaşlar ulaşmaya çalışıyor. Sizlere o yöneticinin duygu düşüncelerini aktarıyorlar. Bunu maddi anlamda gelire çeviremiyorlar.

 

Necati Kanbur Perspektif programında ulaşımın sıkıntılarına da yer verdi. Muğla Büyükşehir Belediyesinin bir yerden bir yere gitmek için kullanılan toplu taşıma aracının. Yeni getirilen kurala göre nakit ücret alınması yasaklandı. Kent kart ile ulaşım sağlandı. Fakat kartında bakiyesi olmayan ya da bu uygulamayı bilmeyen vatandaşlarımızın tek kullanımlık kart çıkartıldığını ve bu kartı alırken 6.50 krş ödendiğini kent kartı olan kişiler ise 3,25 krş giderken tek kullanımlık kart alınca neden ücret farkı ödendiği konusunu anlattı ve ilçeden ilçeye de uygulamanın değişiklik gösterdiğine değindi.

Fethiye’nin en büyük sorunlarından birisi de otopark sorunu. Aracımızı  park etmek için 20,25 dk şehir merkezinde dolaşmak zorunda kalıyoruz. Otoparka gidiyoruz otoparklar dolu.  Bunun çözülmesi ile ilgili ne yapılabilir ona bakmak gerekiyor dedi.  

 

Perspektif programımızın bu haftaki konuğu Club Hotel Meri’nin  Yönetim Kurulu Başkanı H. Sarper Konakçı kendinden şöyle bahsetti.

1984 Fethiye doğumluyum. Evliyim ve iki çocuğum var. Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi Halkla İlkişkiler ve Reklamcılık bölümünden 2009 da mezun oldum. 2010 da Van’da askerliğimi yaptıktan sonra. Şirketin bünyesinde çalışmaya başladım. Abimlerle beraber babamızdan devraldığımız işletmemizi yürütüyoruz. 2015’den bu yana şirketimizin yönetim kurulu üyesi hem de Yönetim Kurulu Başkanıyım. Turizmcilik baba mesleği.

Club Hotel Meri 1975’den bu yana turizm işletme belgeli olup 138 yatak kapasitesi ile faaliyet gösteriyoruz. Tesisimiz ölüdeniz milli parkın içinde denize sıfır yer almakta. Burada 6 ay turizm sezonuna açığız. Kışında Fethiye halkına hizmet vermekteyiz. Tesisimizi 2019 yılında alt yapısını ve görünümünü yeniledik. Yeni yüzümüzle faaliyet veriyoruz.

 

Tesisimizde misafir memnuniyeti için personelimizin bire bir dialog halindeyiz. Personelimizin dürüstlüğü, servis eğitimi, deneyimi ve dil bilgisi kriterleri bizim için önemli. Uygun kriterleri karşılıyorsa personelimize iş istihdamı sağlıyoruz. Kendi bünyemizde de eğitimler veriyoruz. Personelimize iş güvenliği kalite politikaları ve ilk yardım eğitimleri veriyoruz.

Bu sene nisan ayında sağlık bakanlığının verdiği kurallar doğrultusunda hazırlığımızı sezona uygun hale getirdik. Geçtiğimiz yıllara göre  pandemiden dolayı  %50’ doluluk oranı sağladık. Bu sene yamaç paraşütü, günü birlik geziler vs. pandemi şartlarında sezonu iyi geçirdi diyebiliriz. Konaklama, yeme içme ve eğlence sektöründeki esnaflar beklentiyi karşılayamadılar. Bundan dolayı zor bir süreçten geçtik.

Sağlık bakanlığının verdiği uygulamaları yerine getirdik ve sezonumuzu kovid-19 vakası yaşanmadan kapattık  dedi.

H. Sarper Konakçı Siyasette de yerini aldı. Fethiye Ak Parti İlçe Teşkilatının tanıtım medya başkanı olarak da yönetimde görevini yerine getirdiğini belirtti. Siyaset hayatına Ak Partide devam etmeye karar verdiğini belirterek, benimde siyaset yapan büyüklerim var. Tabiki herkesin görüşü farklı önemli olan kimin hangi partiden olduğu değil, Fethiye’ye ne yapabiliriz, nelerin yapılması gerektiği derdindeyiz. Tüm siyasi partiler Fethiye’nin sıkıntılarında birlikte ortak hareket etmelidirler. İnsanlar siyaseti kendi çıkarları için kullanmamalı. Siyaseti ülkemizin değerleri için kullanmalıyız. Şahsım olarak siyasette birilerinin arkasından konuşma amacımız yok. Yerel siyasette en önemlisi parti ayrımı yapmadan Fethiye’ye nelerin yapılacağı konuşulmalı dedi.

AYFER KURT