GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-11-2021 15:34   Güncelleme : 29-11-2021 15:34

Paspatur’da sabah namazı buluşması

Fethiye Müftülüğü’nün her hafta farklı bir camide organize ettiği “Sabah Namazı Buluşması” programı vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.

Paspatur’da sabah namazı buluşması

 

 

Fethiye Müftülüğü’nün her hafta farklı bir camide organize ettiği “Sabah Namazı Buluşması” programı vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Tarihi Paspatur Çarşısı’ndaki eski camide gerçekleştirilen sabah namazı buluşmasına esnaflar ve vatandaşlar tarafından büyük ilgi oldu. Her hafta sonu Cumartesi günleri yapılacak olan sabah namazı buluşmaları devam edeceği bildirildi.

 

Eski Camii’nde organize edilen program; sabah namazı, salat-ı şerif, Kuran-ı Kerim tilaveti, dua ve kahvaltı şeklinde gerçekleşti. Yediden yetmişe birçok cemaatin doldurduğu Paspatur Eski Cami muhteşem bir programa ev sahipliği yaptı. Sabahın erken saatlerinde camiyi dolduran cemaat, Kur’an-ı Kerim tilaveti, Salat-ı şerif, Esmaü-l Hüsna ve yapılan Dualarla adeta mest oldular. Fethiye İlçe Müftüsü Kamil Oktay tarafından icra edilen program sabah saat 06.30’da başlayıp 08.00’da sona erdi. Namaz ve duanın ardından Fethiye Müftülüğü ve hayırsever vatandaşlar tarafından cemaate sıcak çorba, simit, poğaça ve çay ikram edildi. Böylelikle kahvaltılarını etmiş olan vatandaşlar günün erken saatlerinde işlerinin başına döndüler. Önümüzdeki günlerde çeşitli camilerde aynı şekilde icra edilecek olan program, gelecek hafta sonu Cumartesi günü Fethiye Merkez Yeni Cami’de gerçekleşecek. Programdan son derece memnun kalan esnaflar ve vatandaşlar “camilerimiz uzun süredir pandemi nedeniyle öksüz kalmıştı. Müftülüğümüzün gerçekleştirdiği bu güzel program ile camilerimiz yeniden şenlendi. İlçe Müftülüğümüze, FETİMDER’e ve hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dediler.

 

Fethiye İlçe Müftüsü Kamil Oktay açıklamasında, “Pandemi dolayısıyla uzun süredir bir araya gelemeyen cami cemaatimiz, gerçekleştirdiğimiz bu program neticesinde yeniden eski günlerde olduğu gibi camileri doldurmaya başladılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Herkesin de bildiği gibi camiler ve mescitler Allah’ın evleridir. Bu nadide ibadethaneler cemaatiyle anlam bulur. Amacımız uzun süre ayrı kaldığımız cami cemaat buluşmasını gerçekleştirip pekiştirmek ve onları manevi atmosfere ulaştırmaktır. Cemaatimizin programımıza göstermiş olduğu ilgi ve alaka bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Her geçen gün mutluluğumuz artıyor. Buradan tüm vatandaşlarımızı her hafta ayrı bir camide gerçekleştireceğimiz sabah namazı buluşmasına davet ediyoruz. Allah camilerimizi cemaatsiz bırakmasın” dedi. Sabah namazı buluşmasa programından sonra Paspatur esnaflarından Mirzabey Çay ocağı işletmesi sahibi örnek esnaf Rıfat Şimşek’in daveti üzerine çay ikramı yapıldı. Fethiye İlçe Müftüsü Kamil Oktay “Eski camimize sahip çıkan ve programımıza destek olan yardımsever örnek esnafımız Rıfat beye de çok teşekkür ediyoruz. Gençlerimiz sabah namazı buluşmalarına davet ediyoruz” diye konuştu.