TURİZM
Giriş Tarihi : 26-06-2020 19:38   Güncelleme : 26-06-2020 19:58

Pardemi Sonrası Turizm Canlanıyor

Pardemi Sonrası Turizm Canlanıyor

Antalya Venezia Palace Hotels Genel Müdürü Tamer Onsoy, Koronavirüs Pandemisinin tüm sektörleri olduğu gibi turizm sektörünü de derinden etkilediğini belirterek; “Ancak, biz personelimizi çıkarmamak için kârımızdan feragat ettik. Turizmde Temmuz’dan itibaren ciddi bir canlanma bekliyoruz” dedi. 
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Kültür Sanat Muhabirleri Derneği tarafından ilki Ankara’da gerçekleştirilen, “Medya, Kültür, Sanat ve Turizm Buluşmaları” etkinliğinin ikincisi Antalya’da yapıldı.
Anadolu’nun çeşitli illerinden 30 gazetecinin katılımıyla gerçekleştirilen programda, üç gün boyunca Antalya’nın tarihi ve turistik yerleri ve otelleri ziyaret edilerek korona virüse karşı Antalya ilinin aldığı tedbirler gözlemlendi.

Programa katılan gazeteciler Antalya – Kundu Bölgesinde bulunan Venezia Palace Hotels'i ziyaret ettiler. Burada Genel Müdür Tamer Onsoy ve otelin diğer yetkilileri tarafından karşılanan Gazeteciler, Oteli gezerek pandemi konusunda alınan tedbirleri bizzat yerinde görme imkanı buldu.

Yapılan gezi ve incelemenin ardından Otel Lobisinde  Mtürktv Canlı Yayınına Katılan Otel Genel Müdürü Tamer Onsoy Şunları Söyledi :

  “Bilindiği gibi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Koronavirüs pandemisi yaşanmaktadır. Bu, tüm sektörleri olduğu gibi bizim de içinde bulunduğumuz turizm sektörünü derinden etkileyen bir unsur olmuştur.

Biz 2014 yılında hizmete açılan ve şehrin önemli otellerinden birisiyiz. Mart ayından itibaren ülkemizde başgösteren bu pandemi nedeniyle devletimizin de aldığı tedbirler çerçevesinde otelimiz kapalıydı. Şuanda da Antalya’da otellerin yüzde 90’ı kapalı. Ancak biz, otelimizde pandemi ile ilgili tüm tedbirleri alarak ilgili mercilere başvurumuzu yaptık ve ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ aldık. Bu doğrultuda otelimizde yapılan denetimler sonrasında otelimizi 15 Haziran tarihi itibariyle açmış bulunuyoruz.

Otelimizde pandemi önlemleri en üst seviyede olup, otelimize gelen müşterimizin ilk olarak  Ateş Ölçer Makinesi ile ateşleri ölçülmekte ve dezenfekte ilacı ile dezenfekte olması sağlanmaktadır. Otelimize kesinlikle maskesiz girilmemekte ve eğer müşterimizin maskesi yoksa kendisine maske veriyoruz. Ayrıca, otelimizde restoran başta olmak üzere tüm aktivitelerde masa ve sandalyeler sosyal mesafeye uygun olarak konuşlandırılmıştır.

Evet, şuanda pandemi sürecini yaşıyoruz ve bu nedenle otelimizde büyük oranda yerli turiste hizmet veriyoruz. Bilindiği gibi, henüz başta Rusya olmak üzere bir çok ülkeden gelişler durdurulmuş durumdadır. Bu nedenle yabancı turist olayımız çok az. Ama, yabancı ülkelerde geliş ve gidişlerin önü açıldığında bu sayının bir hayli artacağını düşünüyorum” dedi.

Serap Ülkü Medya A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Serap Ülkü Özdemir Yayın Sonrası Yaptığı Açıklamada Yönetim Kurulunda Bulunduğu Kültür Sanat Muhabirleri Derneğinin Düzenlediği Bu Programların Çok Verimli Geçtiğini Bu Tür Organizasyonların  Düzenlendiği İllerin Kültürel Tanıtımına Ve Sosyo Ekonomisine Büyük Katkı Sağladığını İfade Etti.