GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-06-2021 10:39   Güncelleme : 02-06-2021 10:39

PANDEMİDE YEREL BASINA DESTEK VERİLMEDİ, TURKUAZ KARTI OLMAYANLAR AŞILANMADI

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, pandemi döneminin olumsuzluklarından etkilenen yerel basının hiç bir destek alamadığını açıkladı.

PANDEMİDE YEREL BASINA DESTEK VERİLMEDİ, TURKUAZ KARTI OLMAYANLAR AŞILANMADI

 

 

YEREL BASINA DESTEK VERİLMEDİ

Yusuf Ziya Çakır, SamsunKentTv'ye yaptığı açıklamada, yerel basının esnaflar kadar pandemiden olumsuz etkilendiğini belirterek, "Güçlükle ayakta durmaya çalışan yerel basınımız pandemi döneminde daha da zor günler geçirdi. İş yerini ayakta tutmaya çalışan yerel basınımıza hiç bir hibe kredisi desteği sağlanmadı. Güçlükle ayakta duran yerel basın kağıt ve benzeri giderlere zam gelirken bu süreçte desteklenmeyen iş kolları arasında yer aldı. Cemiyet olarak talebimiz yerel basının da bu pandemi sürecinde desteklenmesidir" dedi.

 

TURKUAZ KARTI OLMAYANLAR AŞILANMADI

Cemiyet üyeleri arasında internet medyasının da bulunduğunu belirten Yusuf Ziya Çakır, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

"Cemiyetimiz üyesi internet gazetecileri yasası olmadığı için hiç bir destekten yararlanamadığı gibi aşılama uygulamalarından da faydalanamadı. Turkuaz basın kartı olmayan meslektaşlarımız ile yerel gazete muhabirleri ve internet gazetecileri sokaklarda bu süreçte dahi her gün haber peşinde koşarken aşılamada göz ardı edildi ve aşılanmadı."