MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 06-10-2020 16:49   Güncelleme : 06-10-2020 16:49

(ÖZEL HABER) 2. EL OTOMOBİL FİYATLARI EL YAKIYOR

Muğla’da ikinci el araç piyasasında fiyatlar iki kat artarken, oto pazarı son yılların en durgun dönemini geçiriyor

(ÖZEL HABER) 2. EL OTOMOBİL FİYATLARI EL YAKIYOR

Oto pazarı son yılların en durgun dönemini geçirirken, ne satıcılar ne de araba alacak olanlar durumdan memnun değil. İkinci el araba fiyatlarının neredeyse sıfır arabaları geçtiğinden yakınan vatandaşlar, ikinci el araç piyasasındaki fiyatların iki kat arttığını dile getirdiler.

İkinci el fiyatlarının pahalı olduğunu kaydeden Hasan Kaçmaz, “Araba olmadığından dolayı fiyatlar yüksek. Sıfır araçların fiyatları yüksek olduğundan ikinci el araçların da fiyatı yükseldi. Durum böyle olunca ne alan var ne de satan var. İkinci el araba fiyatları neredeyse sıfır arabaları geçti. Fiyatlar yüksek. Normalde arabanın fiyatı 25 bin TL ise 35 bin TL olmuş. Sebebi sıfır araba olmadığından dolayı ikinci ele talep çok oldu. Dolayısıyla fiyatı yükseltiyorlar. Eski fiyatlara göre çok yüksek. Talep yok” dedi.

Araba piyasasının aşırı yüksek olduğundan yakınan Mesut Tercan ise, “Fiyatlar aşırı derecede yüksek. Sebebi araç olmayınca fiyatlar da yükseldi. ikinci el piyasası aşırı derecede yükseldi. Böyle gitmez. Araç fiyatları neredeyse iki katı arttı. 30 bin TL’lik araba şu anda 60 bin TL.” diye konuştu.