FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 19-06-2021 12:36   Güncelleme : 19-06-2021 12:36

Özel Fethiye Birey Okulları’nda mezuniyet coşkusu

Özel Fethiye Birey Okulları’nda mezuniyet coşkusu

Özel Fethiye Birey Okulları, “Butik ve Alternatif Eğitim” anlayışı ve “Sevgiyle öğretilen her şey kalıcıdır” sloganıyla Fethiye’de eğitimin değişmez adresi olmaya devam ediyor.

Birey Eğitim Kurumları bu yıl 4. mezunlarını verdi. Anaokulundan 16, ilkokuldan 8, ortaokuldan 18 öğrenci mezun oldu. Okul Müdürü Çağla Küçükbenli Arslan açılış konuşmasında, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı’nın pandemi nedeniyle zaman zaman yüz yüze, zaman zaman da uzaktan devam ettiğini belirtti.

Doğa ile iç içe olan kampüsünde gerçekleşen mezuniyet töreni açık havada, koronavirüs tedbirleri altında yapıldı. İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başlayan etkinlikte açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Çağla Küçükbenli Arslan, Atatürk’ün eğitime verdiği değeri, çalışma azmini ve başarılarını öğrencilerine anlattı. Törende anaokulu ve 4.sınıf öğrencilerinin hazırlamış oldukları dans ve drama gösterileri ile piyano ve keman dinletileri sahnelendi. Öğrenciler hazırladıkları dans gösterileri ve sundukları müzikal şölenle misafirlere keyifli dakikalar yaşattılar. Anaokulundan ortaokula kadar öğrenciler piyano, keman ve şiir dinletileriyle geceye renk kattı.

Anaokulu ve ilkokul mezuniyet törenlerinin ardından 8. sınıf öğrencileri 7. sınıf öğrencilerine bayrak ve flamalarını teslim ettiler. Pandemi sebebiyle geçen sene okulun anı kütüğüne plaketini çakamayan Sude Naz Yıldırım ile bu yılın okul birincisi olan Hikmet Efe Tınas alkışlar eşliğinde okullarına ölümsüz bir iz bıraktılar. Mezuniyet belgelerini teslim alan öğrenciler kep atma töreninin ardından hatıra fotoğrafları çekildiler. Okul Aile Birliği Üyeleri ve Birey Okulları öğretmen kadrosu iyi dilekler eşliğinde öğrencilerini uğurlamanın hüznünü ve haklı gururunu bir arada yaşadılar.