FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 09-02-2021 13:25   Güncelleme : 09-02-2021 13:25

ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI FEDERASYONU ANKARA KIZILCAHAMAM’DA TOPLANDI

ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI FEDERASYONU ANKARA KIZILCAHAMAM’DA TOPLANDI

ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI FEDERASYONU ANKARA KIZILCAHAMAM’DA TOPLANDI

 

            Özel Eğitim Dernekleri Federasyonu 5-6 Şubat tarihlerinde Ankara-Kızılcahamam’da 2021 yılı istişare ve değerlendirme toplantısı genel başkan Yunus KILIÇ’ın başkanlığında, Yüksek İstişare Kurul Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, Denetim ve Disiplin Kurulu Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıya Nursel Özdemir Kurumları kurucusu Özel Eğitim Federasyonu Muğla İl başkanı ve EGE-DER başkan yardımcısı olarak Salih DÜNDAR’da katıldı.

            Toplantıyla ilgili genel değerlendirmelerde bulunan Salih DÜNDAR “5-6 Şubat tarihlerinde Ankara-Kızılcahamam’da genel başkan Yunus KILIÇ’ın başkanlığında Özel Özel Eğitim Kurumları Derneği Yüksek İstişare Kurulu üyeleri, yönetim kurulu üyeleri, Denetim ve Disiplin Kurulu Üyeleri ile birlikte 2021 yılı çalışma planının hazırlanması ve takvimlendirilmesi amacıyla bir çalıştay yapıldı. 2 günlük verimli ve interaktif bir çalışma sonucunda 2020 yılı değerlendirilip ve 2021 yılında daha başarılı olabilmek hedefiyle yeni kararlar alındı. Sektör temsilcilerimizden gelen tüm alternatifler artı ve eksileriyle değerlendirildi. Dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu şartların getirdiği olumsuz tablo tüm sektörleri etkilediği gibi bizleri de olumsuz etkiledi. Bu süreçte hedefimiz kurumlarımızın şartlarının iyileştirilmesidir. Özel birey ve ailelerimizin kazanımlarına zarar verebilecek herhangi bir kararın alınmaması, belirlenen yöntem ve metotlarla mücadele edilmesine karar verilmiştir. Çalıştayımızın sektörümüz, kurucularımız, özel bireylerimiz ve ailelerimiz adına faydalı ve yararlı olmasını dileriz. Yapılan toplantıyı organize eden başkanımız Yunus KILIÇ’a teşekkür ederiz.” Dedi.  

            Özel Eğitim Dernekleri Federasyonu başkanı Yunus KILIÇ “Birçok sıkıntılı sektöre rağmen kurumlarımız çok büyük kayıplar yaşamadan, eğitim faaliyetlerine yüz yüze devam ediyor. 2 günlük toplantımızda tüm sorunlarımızı ve yapılması gerekenleri arkadaşlarımızla konuştuk. Almış olduğumuz kararların sektörümüzün sorunlarına çare olmasını diler tüm kurucu arkadaşlarımıza sağlık ve esenlikler dileriz.” Dedi.